Türkiye'nin en iyi haber sitesi

San Marino kadar halı üretecek

Bu yıl 52 milyon metrekare halı imal etmeyi planlayan Erdemoğlu Holding, enerji ve inşaata giriyor. 500 milyon dolarlık bütçe ayıran Erdemoğlu, İstanbul'da hem rüzgâr santralı yapacak hem de konut üretecek

Giriş Tarihi: 5.10.2013
Merinos, Dinarsu, Padişah, Efsane, İmparator halı markalarının sahibi Gaziantepli Erdemoğlu Holding, bu yıl üretimini 30 milyondan 52 milyon metrekareye çıkaracak. Erdemoğlu Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, bu rakamın 25 milyon metrekarelik bölümünü dünyanın en büyük entegre halı üretim tesisine sahip Merinos'un tek başına karşılayacağını söyledi. Erdemoğlu, Dinarsu'nun 20, Rusya'daki tesisin ise 7 milyon metrekare üretim yapacağını belirtti. Erdemoğlu Holding'in 2013 hedefindeki üretim 52 kilometrekareye denk geliyor. Bu da Vatikan, Monako, Tuvalu, Nuaru, Saint Martin gibi ülkelerin yüzölçümünden fazla. Erdemoğlu'nun üretimi dünyanın 221'inci ülkesi 60 kilometrelik San Marino'yu boydan boya kaplayacak düzeyde.

Enerjiye giriyor

Erdemoğlu, iki yeni sektör için yaklaşık 500 milyon liralık bütçe ayırdıklarını belirtti. Enerjide yenilenebilir alana odaklanacaklarını söyleyen İbrahim Erdemoğlu, "Her yıl halı üretimine yönelik 100 milyon dolarlık yatırım bütçemize bu yıl enerjiyi de ekledik. İstanbulÇatalca'da 52.5 megavatlık rüzgâr santrali kuruyoruz. 2014'te üretime başlayacak" dedi.
İnşaata

400 milyon dolarlık adım
Merinos'un geçen yıl 1.8 milyar liralık ciro yaptığını anlatan Erdemoğlu, inşaat sektöründe ise çalışanlarına yönelik Merinos projesi yaptıklarını 800 çalışanına indirimli konut sattıklarını anlattı. Erdemoğlu, "Ticari olarak konutta ilk projemiz İstanbul'daki 23 dönümlük arazimizde yapılacak. Gelecek yıl satışa çıkacak proje 350-400 milyon liralık yatırımla yapılacak. Yenibosna bölgesinin en prestijli rezidans projesinde satışlar 2014 mart ayında başlayacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
San Marino kadar halı üretecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN