Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunan bankalarına Türk imzası

Finansal revizyona giren Yunan bankalarının altyapısını da Türkler yapıyor. İnnova, 900 şubeli Piraeus Bank'ın kiosklarını yapıyor

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Küresel ekonomik krizde en büyük darbeyi alan Avrupa ülkelerinden Yunanistan'da bankalar değişim için düğmeye bastı. Bir kısmı iflas etmemek için birleşen bir kısmı da küçülmeye giden Yunan bankacılık sistemi finansal yapılandırmanın yanı sıra teknolojik altyapısını da değiştirme kararı aldı. Yunan bankaları, teknik yapılanma için Türk şirketlerinin kapısını çaldı. 1916'da kurulan Yunanistan'ın en büyük bankalarından Piraeus Bank, eskimiş kiosklarını yenilemek için çalışmaya başladı. Türk Telekom'un şirketi İnnova ile anlaşan Yunanlı banka ilk etapta 80 kiosk satın aldı.

900 ŞUBESİ VAR
Türk bankalarının hemen hemen hepsine hizmet verdiklerini dile getiren İnnova'nın Genel Müdürü Aydın Ersöz, "Almanya'dan Güney Afrika'ya kadar müşteri portföyümüz var. Ortadoğu'da yaptığımız işler referansımız oldu" dedi. 14 bin çalışanı bulunan Piraeus Bank'ın 900 şubesi bulunuyor. Kioskların Piraeus Bank için özel olarak üretildiğini kaydeden Ersöz, "Yunanistan'daki şubelerin tamamına bu kiosklarımızı yerleştirdikten sonra Doğu Avrupa'dakilere yayılacağız" dedi.

ORTADOĞU'YA SADAKATİ ÖĞRETTİ
Ersöz'ün verdiği bilgilere göre bankacılığın Ortadoğu'daki üssü sayılan Lübnan'da ilk müşteri sadakat programı BankMed ile başladı. İnnova, ülkenin en köklü bankalarından BankMed'e PayFlez Loyalty adlı ürününü ihraç ediyor. İnnova, son olarak Katar'daki finans devi Qatar National Bank (QNB) ile anlaştı.

3 KITADA 28 ÜLKEYE İHRACAT
800 çalışanı bulunan İnnova'nın Türkiye genelinde 12, Dubai'de de bir ofisi bulunuyor. 3 kıtada 28 ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen Aydın Ersöz, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki finans sektörüne ilkleri yaşattığını dile getirdi. Ersöz, "Bölgede sadakat programları çok yeni bir kavram. Türkiye bu alanda birçok Batı ülkesinden önde" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunan bankalarına Türk imzası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN