Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabancı'dan topluma 7 yılda 8 milyon lira

Sabancı Vakfı, bu yıl kadın, engelli ve gençler için yürütülen 9 projeye 1 milyon 350 bin TL hibe verecek. Vakıf, 7 yılda 46 projeye 8 milyon liralık destek aktaracak

Giriş Tarihi: 3.7.2014
Sabancı Vakfı'nın yedi yıl önce başlattığı Toplumsal Gelişme Hibe Programı (TGHP) kapsamında 2014'te 9 projeye 1 milyon 350 bin liralık destek verilecek. Programa bu yıl 325 proje başvurdu. Vakıf bu yılla birlikte 46 projeye 8 milyon lira kullandırmış olacak. 2014 hibe projelerinin açıklandığı toplantıya katılan Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, 7 yıl öncesine göre sivil toplum kuruluşlarının geliştiğini görmekten mutluluk duyduklarını belirtti. Kadın, engelli ve genç alanlarında geliştirilen 46 projenin başarısından cesaret aldıklarını söyleyen Sabancı, pozitif gelişmelerden güç alarak topluma ve diğer kuruluşlara örnek olmaya, başarı öykülerini çoğaltmaya devam edeceklerini söyledi. Sabancı, şöyle konuştu: "Bu yıl ilk kez köylerdeki kadınlara uzanıyoruz. Tüm projeler sabır işi. Bu işe başlarken Luis Villard'ın bir tavsiyesi vardı. 'İş hayatındaki projelerin süresini vakıfta ikiyle çarp' dedi. Gerçekten bunu görüyoruz."

GÜNEYDOĞU ÖNDE

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan da bugüne kadar 70 bin kişiye doğrudan ulaştıklarını söyledi. Koyunsağan, "Bu yıl başvuruların yüzde 25'i Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki derneklerden geldi. İnsanların sorunlara çare arama cesaretlerinin arttığını görüyoruz" diye konuştu.

250 bin TL hibe veriliyor
Bu yıl TGHP'ye 63 ilden 325 proje başvurdu. 90 ila 250 bin TL arasında hibe almaya hak kazanan 9 proje seçildi. İlk kez programa giren 5 derneğin yanı sıra daha önce desteklenen ancak projesi geliştirilmesi gereken sivil toplum kuruluşları da bu 9 STK arasında yer aldı.

'Cumhurbaşkanı adayları demokrasiye hayırlı olsun'
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 12'nci cumhurbaşkanlığı için adaylığı açıklanan isimleri de değerlendirdi. Sürecin ve adayların Türkiye için, ülke demokrasisi için hayırlı olmasını dilediklerini belirten Sabancı, şöyle konuştu: "Memnuniyet verici ki ciddi adaylarımız var. Biz duygusunu yitirmeden, bu ülkenin hepimize ait olduğunu unutmadan bu seçimi başarıyla tamamlayacağımıza inanıyorum. Yapacak çok işimiz var."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabancı'dan topluma 7 yılda 8 milyon lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN