Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sektör ihtiyaca uygun ürünlerle büyüyecek

Giriş Tarihi: 8.7.2014

Gelişmiş ülkelerin sigorta pazarlarının büyüklüğüne ulaşmanın mümkün olduğunu belirten Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, bunun için ihtiyaca yönelik ürünlerin piyasaya sürülmesi gerektiğini söyledi.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, sigorta sektörünün 2014 yılı ilk çeyrekteki prim üretiminin geçen yıla göre yüzde 6.5 artarak 7 milyar 24 milyon liraya ulaştığını belirtti. Türk sigorta sektörünün mevcut durumunu değerlendiren Ülken, 2014'te de bir önceki yılın sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme beklediğini ifade etti. Sigortacılığın ekonomi için belirleyici olduğunu aktaran Ülken, sigorta olmadan, kişi ve şirketlerin risk alamayacağını ve varlıklarını koruyamayacağını kaydetti.

'AYNI POLİTİKA DEVAM ETMELİ'
Yeni kasko sigortası şartlarının, ürün çeşitliliğinin artmasıyla farklı bütçelerden çok daha geniş bir kitleye ulaşılmasına olanak sağladığına değinen Ülken, "Sektörde farklı ürünlerin piyasaya sürülmesi daha geniş bir kitleye ulaşılmasını sağlayarak üretimin artmasını desteklemiştir" dedi. Trafik sigortalarından da bahseden Ülken, şirketlerin her geçen dönem risk seçimi ve aktüeryal prim hesaplamasında uzmanlıklarını daha ileriye taşıdığını ifade etti. Ülken, aynı politikayla ilerlenmesi halinde sektörün yükselişinin devam edeceğini söyledi.

'RİSKE GÖRE FİYAT VERMEK ÖNEMLİ'
Musa Ülken, ülkemizde; bireylerin, sektörün ve kamu kurumlarının hep beraber doğru adımlar atması durumunda, gelişmiş ekonomilerin sigorta ve bireysel emeklilik pazarlarının büyüklüğüne ulaşılmasının mümkün oldağana söyledi. Ülken sözlerine şöyle devam etti: "Türk halkının demografik yapısına uygun ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yeni ürün çalışmaları hız kesmeden devam etmeli. Doğru pazarlama teknikleriyle riske yönelik fiyatlandırma yapılmasıyla büyüme artarak devam edecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sektör ihtiyaca uygun ürünlerle büyüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN