Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suya çöpe 5 milyar $

Koreli Doosan, Türkiye'de 5 milyar dolarlık projeye imza atmaya hazırlanıyor. 23 milyar dolarlık şirketin Genel Müdürü Metin Oktay "Ülkenin hem çöpüne hem deniz suyuna talibiz" dedi

Giriş Tarihi: 31.7.2014
Seul ile Ankara arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması (STA) meyvesini yatırımlarla vermeye başlıyor. Mayısta devreye giren anlaşmayla birlikte milyarlarca dolarlık cirosuyla binlerce kişiyi kadrosunda barındıran "Chaebol" adı verilen Koreli devler, Türkiye'de fırsat arıyor. GS Holding, SK Group, Posco, CJ Group gibi devlerin arasına şimdi de ülkenin en büyük sanayi şirketlerinden Doosan katıldı.

OCAKTA OFİS KURDU

118 yıllık geçmişi olan ve 43 binin üzerine çalışanıyla, 23 milyar dolarlık ciro elde eden Doosan, Türkiye'deki operasyonlarına hızlı başladı. Ocak ayında Türkiye ofisi kuran Doosan, geleneklerin dışına çıkarak ülke başkanlığı görevini de bir Türk'e emanet etti. Daha önce Rolls-Royce'un Afrika Bölümü'nden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Metin Oktay'ı dümene geçiren Doosan, 5 milyar dolarlık projelere imza atmayı hedefliyor.

38 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYOR
Dünyanın 38 ülkesinde enerji santralları, buhar kazanları ve türbin üretimi gerçekleştiren Doosan'ın 226 GW'lık kurulu güce ulaşan projeye imza attığını belirten Genel Müdür Metin Oktay, "Bu rakam Türkiye'nin 65 GW olan kurulu gücünün 3.5 katı" diye konuştu. Şirketin deniz suyunu arıtıp içme suyu haline getirme hedefinde olduğunu belirten Oktay, "Dünyada çöpten enerji üretiyoruz. Türkiye'de de bu alana öncülük yapacağız. Yani hem suya hem de çöpe talibiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suya çöpe 5 milyar $
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN