Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat'ta katılım bankası için geri sayım başladı

Giriş Tarihi: 2.10.2014

Ziraat, katılım bankacılığı çalışmalarında sona geldi. Genel Müdür Aydın, "2015'in ilk çeyreği veya sonunda bir Ziraat katılım bankası olacaktır" dedi

Katılım bankası kurmak için ağustos ayı sonunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) başvurduğunu açıklayan Ziraat Bankası, bu yöndeki çalışmalarını tamamlamak üzere. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, 2015'in ilk çeyreği ya da sonunda bir katılım bankalarının olmasını ümit ettiğini söyledi. Hüseyin Aydın, katıldığı bir toplantıda "Biz Ziraat Bankası olarak bir finansal grubuz ve bu ürün bulunsun istedik. Çok şubeli bir banka olan Ziraat'ın gücünden ve marka bilinirliğinden yararlanmak istiyoruz. Bilançonun pasifine daha fazla katkı yapmasını sağlayabiliriz. Burada rekabet ve fırsatları değerlendirmeyi düşünüyoruz" dedi.

HAYAL BİLE EDEMEZDİK

Aynı toplantıda konuşan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türk bankacılık sisteminde yaşanan hızlı değişime dikkat çekti. Binbaşgil, "Bırakın sadece eurobond ile yabancı parayı, Türk Lirası olarak yurt dışına bono ihraç etmiş bankalar var. Bu herhalde bundan 10 yıl önce hayal edemeyeceğimiz bir şeydi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat'ta katılım bankası için geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN