Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ITA'den İslami finans eğitimi

Giriş Tarihi: 9.10.2014 16:06 Güncelleme Tarihi: 9.10.2014 16:09

Yıl içine yayılmış dört modülden oluşan ve A’dan Z’ye bir İslami finans eğitimi veren program Kasım’da başlıyor.

Londra menşeli International Training Academy (ITA) tarafından İstanbul'a getirilen ve ilk ayağı 6-7 Kasım'da gerçekleşecek olan İslami Finans Okulu, kapsamlı müfredatı ile yeni sistemler, finansal hizmetler ve ürünler arayışındaki Türk para ve sermaye piyasalarının donanımlı kadrolar ihtiyacına ve artan uluslararası akredite eğitim talebine cevap vermeyi planlıyor.

Artan popülaritesi sebebiyle sürekli değişim ve gelişim içinde olan İslami Finansın, felsefesi, prensipleri ve uygulamalarına dair tüm alt başlıkları kapsayacak şekilde tasarlanan sözkonusu eğitim programı, bir sene içinde her altı haftada bir İstanbul Taksim Martı Otel'de 25 kişiyle sınırlanmış sınıflarda gerçekleşecek.

Asıl adı School of Islamic Finance EMEA (SIFemea) olan okul, dört kursa yayılmış modüler yapısıyla, eğitimden faydalanmak isteyen kuruluşlara birçok avantaj sağlayacak. İki ila dört güne yayılmış olan beher modül, konu ile ilgili mevcut altbaşlıkları ünitelere ayırıp tüm incelik ve detaylarına göre işlerken, aynı kurumdan farklı çalışanlara uzmanlık ve görev alanlarına göre seçtikleri modüle katılma olanağı da sunacak.

SIFemea simultane çeviri olanağıyla İslami Finansın dünyaca ünlü uzmanlarını İstanbul'a getiriyor!

SIFemea bu program ile, kalifiye ve akredite eğitim için çalışanlarını yurt dışına göndermek durumunda kalan Türk şirketlerine, iş günü kaybınının minimizasyonu, seyahat ve konaklama masrafından muafiyet ve simültane çeviri ile ana dilde eğitim şansı gibi konularda birçok avantaj da sağlıyor olacak.

İslami Finansın standardizasyon sorununa güncel ve süregiden eğitimle çözüm getiren bu programın eğitmenleri ise, İslami Finansa dair mesleki komisyonlarda ve diğer uluslararası denetim kurumlarında karar mekanizması içinde bulunan üst düzey uzmanlar. Aktif öğrenim tekniği esas alınarak hazırlanmış olan eğitim, örnek vakalar, tartışma grupları, deneyler, ödevler ve çalışma atölyeleri üzerine kurularak, katılımcılara kısa aralıklarla bir araya gelip, bir sınıf uyumu içerisinde yenilik ve gelişmeleri tartışma, sektörü değerlendirme, geçmiş kazanımlarını tazeleme imkanı sunuyor.

Dört modülden oluşan tüm okulu bitiren katılımcılar IFQ akrediteli Liyakat Sertifikasına hak kazanırlarken, tek modüle katılmış olan kursiyerlerin Yeterlik Sertifikası ile ödüllendirileceği eğitime www.SIFemea.com üzerinden kayıt alınımına başlanmıştır. Talep fazlalığı durumunda yeni sınıflar açılacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ITA'den İslami finans eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN