Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öncelik rekabet değil hizmet kalitesi olmalı

Giriş Tarihi: 9.10.2014

Rekabetin bütün sektörlerde görülebilecek en doğal olgu olduğunu söyleyen Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, "Ancak rekabet sebebiyle, hizmet kalitesinden ödün verilmemesi gerektiğini düşünüyorum" dedi

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, liberal ekonomilerde rekabetin bütün sektörlerde görülebilecek en doğal olgu olduğunu ifade etti. Rekabetten dolayı verilen hizmet kalitesinden ve süreçlerinden ödün verilmemesinin önemine değinen Pamukçu, "Türk sigorta sektöründe yaşanan fiyata dayalı rekabetin hizmet kalitesinden ödün verilmesine yol açmadığını düşünüyorum. Rekabet, teknik çalışmaların önüne geçerse, sonuçlara olumsuz olarak yansıyor ve çoğu şirket için rekabetin sürdürülebilir olmasını imkânsızlaştırıyor" dedi. Acentelik faaliyetinin sürdürülebilir olmasının öneminden de bahseden Pamukçu, konu hakkında şunları ifade etti: "Bunun için oto dışı sigortalarından oluşturmaları gerekiyor. Çünkü oto sigortaları, hasar frekansı ve hasar yapıları yüksek ürünler. Oto sigortası ürünlerinın diğer sigorta ürünlerine göre satışı daha kolay, ancak bu ürünler acentelerin hasar frekansını ve hasar prim oranlarını artıran sonuçlara yol açabiliyor."

EN YÜKSEK BÜYÜME ORANI TÜRK NİPPON SİGORTA'DAN
2014 yılının ilk altı aylık sonuçları itibarıyla değerlendirildiğinde hedeflerinin çok üstüne çıktıklarını aktaran Pamukçu, 2013'te olduğu gibi bu sene de özellikle oto dışı branşlarda büyüme isteklerini ilk altı ay sonunda rakamlarına başarılı bir şekilde yansıttıklarını ifade etti. Pamukçu, "Şirketimizin toplam prim üretim rakamlarını, 2014 yılının ilk altı ayını yine aynı dönemin 2013 yılı ile karşılaştırdığımızda nominalde yüzde 95, reelde ise yüzde 79 büyüdüğünü gözlemliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öncelik rekabet değil hizmet kalitesi olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN