Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vodafone KOBİ'nin Ar-Ge merkezi oldu

KOBİ'leri yerinde inceleyip, şirkete özel verimlilik teknolojileri geliştiren Vodafone, birçok işletmenin üretim maliyetini düşürdü. Aksoy, "KOBİ'nin Ar- Ge merkezi gibiyiz" dedi

Giriş Tarihi: 17.11.2014
Vodafone KOBİ'nin Ar-Ge merkezi oldu
Vodafone, makineler arası iletişim teknolojilerini kullanarak Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler'in (KOBİ) genel maliyetlerini yüzde 30'lara varan oranda aşağı çekmeyi başardı. Hedeflerinin KOBİ'leri yarının dijital dünyasına hazırlamak olduğunu ifade eden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, "Her bir şirket için ona özel verimlilik esaslı çözümler geliştiriyoruz. Adeta onların kendi Ar-Ge merkezi gibiyiz" dedi.

DİJİTAL DÖNÜŞÜME HAZIRLIK

Ayrıca 'Yarına Hazırım Platformu' ile işletmelerin Dijitalleşme Endeksi'ni de belirlediklerini ifade eden Aksoy, "KOBİ'lerin büyük firmalardan farklı olarak kaynakları kısıtlı ve sürekli yeni yatırım yapacak güçleri yok. Biz onları teknoloji ve Ar-Ge alanında bir üst lige çıkabilmeleri için çalışıyoruz. Her ölçekten işletme, Vodafone müşterisi olsun olmasın bu hizmetten ücretsiz yararlanabiliyor. Önce KOBİ'nin teknoloji kullanımı konusunda nerede olduğunu tespit etmek için dijitalleşme endeksini çıkarıyoruz. Ardından da şirketin genel maliyetlerinde çok ciddi düşüşler sağlayabilecek, firmaya özel teknolojiler üretiyoruz şeklinde konuştu.

KASKO PRİMİNİ YÜZDE 25 DÜŞÜRDÜ
Makineler arası iletişim teknolojilerinin hemen her alanda kullanılabildiğini de ifade eden Aksoy, bu alanda son çalışmalarından birisinin sigorta sektöründe yaşandığını söyledi. Aviva ile birlikte 'Kullanıma Dayalı Araç Sigortası' sistemi geliştirdiklerini ve kasko primlerini yüzde 25 oranında azalttıklarını belirten Aksoy şöyle devam etti: "Geliştirilen çözümde, geleneksel kasko sigortasından farklı olarak birçok parametre dijital ve anlık olarak ölçülüyor. Böylece sigorta primi kişiye özel belirlenebiliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vodafone KOBİ'nin Ar-Ge merkezi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN