Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türkiye'nin aldığı kararlar bağımsız'

Ukrayna nedeniyle Batı'yla ipleri koparan Putin, Ankara ziyareti öncesi Türkiye'nin dış politikasını övdü. Putin, Türkiye'den gıda alımının artırılacağı sinyalini verdi

Giriş Tarihi: 29.11.2014
'Türkiye'nin aldığı kararlar bağımsız'
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'nin Rusya ile ekonomik işbirliği konusu dahil olmak üzere, bağımsız biçimde kararlar almasını takdir ettiklerini belirterek, "Hükümetinizin tutumu ikili ticari hacmi artırmak için yeni ufuklar açmaktadır" dedi. Putin, Türkiye- Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi'nin (ÜDİK) 5. toplantısına katılmak üzere 1 Aralık'ta yapacağı Türkiye ziyareti öncesinde Türkiye ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Rus lider, Türkiye-Rusya siyasi, ticari ve kültürel ilişkileri ile bölgesel ve uluslararası meselelere ilişkin görüşlerini paylaştı. Türkiye'nin dış politikada bağımsız karar alma yeteneğine dikkat çeken Putin, Türkiye'den gıda alımının artırılacağı sinyalini verdi. Putin, sanayi ve uzay araştırmaları alanlarında da yeni işbirliği imkânları olduğuna işaret etti.

İLİŞKİLER GELİŞECEK
Rusya Devlet Başkanı sözlerine şöyle devam etti: "Türk üreticilerinin Rusya'ya et, süt, balık ürünleri, sebze ve meyve ihracatının artırılmasına yönelik niyetlerine olumlu yaklaşıyoruz. Türkiye'ye yapılacak resmi ziyaret ve bu çerçevede düzenlenecek 5. Rus-Türk Üst Düzey İşbirliği Konseyi, devletlerarası ilişkilerimizin geliştirilmesinde önemli adımlardır. Ortak çabalarımız sayesinde, bu ilişkiler gelişmektedir. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile enerji alanındaki ortak stratejik projelerin hayata geçirilmesi dahil Rus-Türk işbirliğinin tüm temel boyutlarını ele alacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye'nin aldığı kararlar bağımsız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN