CERN'ün mucidi İstanbul'a geliyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği İnovasyon Haftası'nda CERN Büyük Hadron Çarpıştırıcısı deneyimlerini paylaşacak

Giriş Tarihi: 5.12.2014
CERN'ün mucidi İstanbul'a geliyor
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ekonomi Bakanlığı desteğinde, Arçelik, Sabancı Holding, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türk Hava Yolları (THY) stratejik ortaklığında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası birçok önemli ismi ağırlıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmacı olduğu etkinliğin kapanış gününe ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacak. MIT Medya Laboratuvarı Kurucusu Nicholas Negroponte, CERN Büyük Hadron Çarpıştırıcısı ve ATLAS Deneyi ekibinden Brian Cox, Finlandiya Eski Başbakanı Esko Aho, G20 Genç Girişimciler Birliği Başkanı Jeremy Liddle, Dijital Medya Uzmanı Robert Tercek ve dünyaca ünlü Türk tasarımcı Ayşe Birsel gibi alanında uzman pek çok konuk dün başlayıp 6 Aralık'a kadar İstanbul Kongre Merkezi'nde sürecek etkinlikte katılımcılarla deneyimlerini paylaşacak. Katılımın online başvuru ile tamamen ücretsiz olduğu etkinlik, kendi alanında uzman onlarca yerli ve yabancı konuşmacıyı ağırlıyor.

500 başarılı öğren ci seçilecek
İzmir,Ankara ve Gaziantep etkinlikleri sonrası, "2014'ün finali" olarak tanımlanan Türkiye İnovasyon Haftası İstanbul etkinliğinde; teknoloji, iş dünyası, eğitim, dünyayı yöneten Türkler, dijital medya, pazarlama, bilim ve enerji gibi konu başlıklarında sunumlar yapılacak. Türkiye'nin en inovatif firmalarının ödüllendirileceği ve 10 bin başvuru arasından 500 başarılı öğrencinin seçileceği İnovalig finalleri de etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek.

502 proje sergileniyor
35 Ar-Ge merkezi, 21 teknopark, 39 üniversite, 9 bilim ve teknoloji merkezi İstanbul'da sürecek olan etkinliklere katılacak. Ayrıca, 7 Ar-Ge proje pazarı, 21 tasarım yarışmasında toplam 502 proje sergilenecek.
Türk iş dünyasının en büyük şirketlerinin CEO'ları öğrencilerle kariyer etkinlikleri gerçekleştirecek. Öğrenciler bölgenin önde gelen işadamları ile birebir görüşmeler yapma fırsatı bulacaklar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CERN'ün mucidi İstanbul'a geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN