Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İSTAKSİ uygulaması şubat ayında faaliyete geçiyor

Akıllı telefonlar üzerinde uygulanan taksi çağırma servisleri arasında yaşanan kıyasıya rekabete belediyede katıldı.

Giriş Tarihi: 23.12.2014 09:03 Güncelleme Tarihi: 23.12.2014 09:05
İSTAKSİ uygulaması şubat ayında faaliyete geçiyor
Günde ortalama 6 bin kişiye hizmet veren BiTaksi'den sonra ABD'li Uber devreye girerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait 'İSTAKSİ' ise şubatta faaliyete geçiyor.

Teknolojinin en son dokunduğu alanların başında taksi çağırma servisleri bulunuyor. Akıllı telefon uygulaması olarak kullanıcılara geçen yıl sunulmaya başlanan taksi çağırma servisleri arasında kıyasıya mücadele başlıyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAREKETE GEÇTİ

Türkiye'de ilk hizmet vermeye başlayan taksi çağırma servisi 'BiTaksi' oldu. akıllı telefonlar üzerinden kullanılan BiTaksi'nin ardıdan İstanbul Büyükşehir Belediyesi harekete geçti ve 'İSTAKSİ' projesini hayata geçirdi. Teknoloji şirketi Verifone ile anlaşarak kendi taksi çağırma sistemini geçtiğimiz hafta tanıtılan İSTAKSİ, gelecek şubat ayında pilot bölge ile kullanıma açılacak. İSTAKSİ'nin bu hamlesinden sonra ise dünya çapında 51 ülke ve 250'i aşan şehirde yer alan Uber harekete geçti. Şu anda lüks araçlarla kullanıcılara hizmet veren ABD merkezli Uber, 'uberTAXI' servisiyle ticari taksileri de kapsamaya başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İSTAKSİ uygulaması şubat ayında faaliyete geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN