Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEB, ikinci kez Avrupa ve Türkiye'nin "En İyi İşvereni" seçildi

"Çalışana Değer" ilkesi ile hareket eden TEB, Top Employers Institute'nun 667 şirkette yaptığı değerlendirme sonucunda ikinci kez Avrupa ve Türkiye'nin 'En İyi İşvereni" olarak gösterildi. TEB; değerlendirmede ilk 5 kurum arasına girme başarısını da gösterdi

Giriş Tarihi: 14.2.2015
TEB, ikinci kez Avrupa ve Türkiye'nin En İyi İşvereni seçildi
Sırketlerın insan kaynakları politika ve uygulamalarını 25 yıldan beri degerlendiren Top Employers Institute, bu yıl 36 Avrupa ülkesinden 667 sirketi mercek altına aldı. Bu süreçte TEB ilk 5 kurum arasına girme basarısı gösterirken ikinci kez de Avrupa ve Türkiye'nin 'En Iyi Isvereni" seçildi. Degerlendirmede TEB, "Çalısana Deger" ilkesi altında; çalısanlarına sundugu olanaklar, egitim ve gelisim, kariyer ve sirket kültürü alanlarında güçlü yönleriyle dikkat çekti. TEB Insan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Nilsen Altıntas, "Kurum kültürümüzün temelindeki 'Çalısana Deger' ilkesiyle çalısan mutluluguna odaklanarak yaptıgımız çalısmalar sonucunda bankamızın hem Avrupa hem de Türkiye ölçeginde 'En Iyi Isveren' olarak iki yıl üst üste sertifikalandırılması bizim için gurur kaynagı. 10 binden fazla çalısanımızla büyük bir aileyiz. Bu ailenin her bir üyesinin mutlulugu bizim için önemli. Çalısan mutlulugu mutlu müsteriyi; mutlu müsteri de mükemmel is sonuçlarını beraberinde getirir. Biz de çalısanlarıyla yükselen bir banka olma hedefiyle yola çıktık. Geldigimiz noktayı ileriye tasımayı ve basarılarımızı tescillendirmeyi sürdürecegiz" dedi. Altıntas, "Top Employers Institute'nun bu degerlendirme sonucu, BNP Paribas'ın 'Çalısana Deger' ilkesi ile gerçeklestirdigi arastırma sonuçlarını da destekliyor. BNP Paribas'ın yaptırdıgı Global People Survey'e göre TEB, bu kapsamdaki çalısmalarda hem ülke normlarında hem de BNP Paribas içinde en iyi performans gösteren banka. 2012'de En Iyi Isyeri olma hedefiyle çıktıgımız yolculugun sonuçlarını almaya basladık. En Iyi Isyeri Anketi sonuçları da 2 yılda çalısan mutlulugunda yüzde 21 artırarak Great Place to Work Institute'un (GPTW) normlarına göre en basarılı Avrupa finans kuruluslarının seviyesine ulasarak yüzde 70 ortalamayı yakaladıgımızı ortaya koyuyor" dedi.

SEKTÖRDE İLK: ÇALIŞANIN SESİ PLATFORMU

Altıntas, sektörde ilk olarak bankada tüm grupları temsil eden 600 kisilik Çalısanın Sesi Platformu'nu kurduklarını belirterek; "Bankada yaptıgımız anket sonuçlarını Platform üzerinden çalısanlarımızla paylasıyoruz. Hep birlikte gelisim alanlarını belirleyip, aksiyon planlarımızı hazırlıyoruz. Aksiyonların etkisini de platform sayesinde takip ediyoruz. Böylece çalısanlarımızın kendileriyle ilgili karar süreçlerinde etkin olmalarını ve yeni uygulamaları sahiplenmelerini saglıyoruz" dedi.

GELECEĞİN LİDERLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ

Altıntas "Çalısanlar, gelisimlerini destekleyen ve katkı saglayabildikleri ortamlarda mutlu oluyor, motivasyonla çalısabiliyor. Bu nedenle biz de gelecegin liderlerini yetistirmek için 'yetenek yönetimi' uygulamalarına önem veriyoruz. Kurumiçinde fark yaratan çalısanlarımızı belirleyerek kariyerleri konusunda danısmanlık veriyor ve kapsamlı gelisim programları sunuyoruz. Yeteneklerimize ortagımız BNP Paribas'nın bulundugu ülkelerde global bankacılık fırsatları da saglıyoruz" dedi.

Kurumiçi Girişimcilik Programı başlatan ilk banka
TEB sürdürülebilir büyüme hedefiyle 8 yıl önce başlattığı çalışmalarla kurumun DNA'sına işlediği inovasyonu ileriye taşıyarak sektöründe "Kurum içi Girişimcilik Programı"nı başlatan ilk banka oldu. Nilsen Altıntaş; "Çalışanlarımızla birlikte inovasyon yolculuğuna 8 yıl önce Hedefe Giden Yolda Önüne Engel Çıkarsa, Yeni İcat Çıkar sloganı ile çıktık. Kesintisiz yatırım ve çalışmalarla inovasyonu kurum kültürü haline getirdik. Bugün sürekli yenilikçi fikir peşinde koşan şubedeki gişe görevlimizden genel müdürlük çalışanlarımıza kadar tüm çalışanlarımızın katkılarıyla bu alanda yurtiçinde ve yurtdışında birçok başarı elde ettik. Şimdi bunu Kurumiçi Girişimcilik Programı ile ileriye taşıyoruz. Amacımız 'girişimci bir kültür yaratarak' bankanın geleceğini değiştirebilecek projeler üreten ve bu projeleri hayata geçirebilecek iç girişimciler yetiştirmek" dedi. Kurum içi girişimcilere eğitim gelişim fırsatları sunan ve onları diğer yenilikçi ve yaratıcı çalışma arkadaşlarıyla buluşturarak birbirlerinden beslenebilmelerini sağlayan TEB Hackathon etkinlikleri de düzenleniyor. TEB başarılı Kurum içi Girişimcilerini Silikon Vadisine götürerek iş modellerini hayata geçirmelerini sağlıyor.

Akıl Fikir Yarışması ile inovasyonu ülkeye yayıyor
TEB, inovasyonu sadece kurum içinde değil ülke gündeminde tutmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 8 yıldan bu yana aralıksız düzenlenen ve finans alanındaki yenilikçi fikirlerin ödüllendirildiği 8. TEB Akıl Fikir Yarışması'nın sonuçları, 15 Mayıs'ta gerçekleştirilecek TEB Akıl Fikir Buluşması'nda açıklanacak. Üç kategoride yaklaşık 14 bin başvurunun geldiği yarışmaya Güney Kore, Fransa gibi ülkelerden de katılım oldu. 'Üniversite Öğrencisi-Yeni Mezun' kategorisine 148 farklı üniversiteden başvuru alındı. Teknolojilik girişimci kategorisine ise iki ayda 2.500'ün üzerinde başvuru geldi. Girişimciler, yarışma sayesinde iş dünyasının önde gelen isimleri ve melek yatırımcılara projelerini sunma fırsatı yakaladı. Bu yıl da yarışmanın jürisi iş dünyası, medya ve girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerinden oluştu. Jüride; Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Berrak Kutsoy, Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Didem Altop, Mynet Kurucusu ve Galata Business Angels Başkanı Emre Kurttepeli, Onedio. com Kurucusu Kaan Kayabalı, Takasbank Genel Müdürü Murat Ulus, TİM İletişim Koordinatörü Okan İnce, Gazeteci Sefer Levent ve Timur Sırt, Markafoni Kurucu Ortağı Sina Afra, ODTÜ Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Batum'un yanısıra TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, TEB Holding Yönetim Kurulu Üyesi Varol Civil ve TEB'in ilgili işkolu başkanları yer aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEB, ikinci kez Avrupa ve Türkiye'nin "En İyi İşvereni" seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN