Bu ile piyango vurdu! Araplar kesenin ağzını açtı!

Giriş Tarihi: 10.4.2015 17:04 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 17:13
Bu ile piyango vurdu! Araplar kesenin ağzını açtı!

Suudi Arabistan prenslerinden Al Faisal Al Saud başkanlığındaki Arap heyet, Bursa'da tam donanımlı sağlık kenti kurmak istiyor.

Suudi Arabistan Prenslerinden Saud Bin Abdullaziz Bin Mohammed Al Faisal Al Saud ile Mekke'de yapılan 33 katlı bin 314 daireli Zemzem Towers'ın satışını gerçekleştiren Mass İntarnational CEO'su Nail Alamirah'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 40 kişilik heyet Bursa inşaat fuarını gezdi.

Fuarı gezen Al Faisal Al Saud başkanlığındaki Arap heyet Bursa'da tam donanımlı sağlık kenti kurmak istediklerini söyledi.

BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİLER

Bursa Ticaret Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay'ın da eşlik ettiği ziyarette Arap heyet, gayri menkul projelerini inceleyip yetkililerden bilgi aldı. Ziyarrette özellikle Mudanya tarafında yapılan binalara ilgi gösteren Arap heyet, binaların büyüklüğü, kullanım alanı, spor ve oporak alanı ile ilgili eklentilere ilgi gösterdi.

"BURSA VE ÇEVRESİNDE ARAPLARA 50 BİNİN ÜZERİNDE KONUT SATILDI"

Ziyaret sonunda basın mensuplarına açıklamada bulunan Bursa Ticaret Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay ise inşaat fuarına ilk defa gayri menkulu koyduklarını belirterek, "Firmalarda çok güzel hazırlanmışlar. Büyük çoğunlu projelerin hepsinin projelerini hazırlayıp burada sunma imkanı budu. Konuklarımız var, özellikle körfez ülkelerinden Suidi prensi yanımızda, yine Bahreyn'den, Kuveyt'ten Katar'dan, Birleşik Arap Emirlikleri'nden bir çok üst düzey yetkileri fuar vesilesiyle Bursa'da ki bütün projeleri birebir görme imkanı buluyorlar. Bu çok önemli bence çünkü Bursa ve çervesinden Yalova başta olmak üzere ciddi anlamda Körfez ülkelerinden büyük talep var ve şu ana kadar 50 binin üzerinde konutun bu bölgelerdeki vatandalara satıldığını biliyoruz. Mayıs ayı sonunda da bu konutların içinin döşenmesi ile alakalı fuarımız var. Bu fuarda da inşallah özellikle Ortadogu ve körgez ülkelerinden gelen CEO'lar bu projelere ilgisi çok iyi. Öyle tahmin ediyorum ki Bursa'da ki projelerin hem kaletesi, hem niteliği ciddi anlamda gelişecek. Önümüzdeki yıllardan itibaren sadece gayri menkulu ayrı bir fuar olarak düzenlemeyi planlıyoruz." dedi.

"PLANLARI MASAYA YATIRACAĞIZ"

Prens Al Faisal Al Saud de, Bursa'da düzenlenen inşaat fuarının mükemmel olduğunu belirterek, "Ben ve beraberimde gelen arkadaşlar, yatırımcı arkadaşlar gelecek için yatırım yapmayı düşünüyoruz. Bu gezintinin sonunda inşallah kendi aramızda bu yatırımlara karar vereceğiz." şeklinde konuştu.

Fuarın izyaret edenlerin yüzde 80'ine yakınını bu bölgede zaten gayrı menkulünün bulunduğunu anlatan Prens Saud, ancak bu gezinin ardından daha çok yatırım amaçlı planların masaya yatırılacağını söyledi.

BURSA'DA SAĞLIK KENTİ KURMAK İSTİYORUZ

Prens Saud Bin Abdullaziz Bin Mohammed Al Faisal Al Saud, "Ne tür işbirlikleri düşünüyonrsunuz?" sorusuna ise, şu cevabı verdi:

"Daha çok biz inşaatçı olarak burada bir şeyler yapmak istiyoruz ve bununla alakalı projeler geliştireceğiz. Ayrıca Burada BTSO'nun 16 makro projesinden biride sağlıkla ilgili projesi var. Onunla ilgili de bizimde projelerimiz var karşılıklı paylaştık. Bursa'da medikal bir sağlık kenti yapmak istiyoruz. İnşallah sağlık şehrinde büyük üniversitelerden, bütün sağlık ihtiyaçlarının giderebilecek her türlü imkan, teknik ve bununla ilgili çalışmalara başladık ve bununla ilgili BTSO ile koordineli çalışıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ile piyango vurdu! Araplar kesenin ağzını açtı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN