Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahçiçek: Dolu dolu bir yıl geçirdik

Giriş Tarihi: 22.4.2015 13:48
Mahçiçek: Dolu dolu bir yıl geçirdik
KAHRAMANMARAŞ merkez Onikisubat Belediyesi kurulusunun ilk yılında ortaya koydugu hizmetleriyle vatandasların begenisini kazanırken Baskan Hanefi Mahçiçek, görevdeki ilk yılını degerlendirdi. Yola, "Model ve modern ilçe olacagız" sloganıyla çıktıklarını anımsatan Mahçiçek, "Birinci yılımız halkımızın bugün ve yarınları düsünülerek yapılmıs projeler ve yatırımlarla geride kaldı. Aldıgımız dönüsümler dogru yolda ve hedeflenen noktaya ilerledigimizi gösteriyor'' dedi.

ÖNCE TESPİT, SONRA HİZMET

Onikişubat Belediyesi'nin sınırları içinde yasayan vatandasların önce neye ihtiyaç duyduklarını hizmet haritası çıkartarak belirlediklerini söyleyen Baskan Mahçiçek "Simdi de bu dogrultuda projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Ilaca göre hasta degil, hastaya göre çare olma emsali gibi. Basta belde ve köyden mahalleye dönüsen yerlesim yerleri olmak üzere ilçemizin hemen her noktasındaki kısın çamurdan yazın tozdan geçit vermeyen yollarımızı kilit parke ve bordürlerle dösedik" diye konustu.

SOSYAL TESİS ATAĞI

Bu yıl sosyal tesis ve yesil alanlar konusunda önemli atılımlar atacaklarını dile getiren Mahçiçek, "Özellikle kırsal kesiminde yasayan insanlarımız için sosyal yasam alanları olusturacagız. Örnegin 70 yerlesim yerimizin yarısında sosyal tesis, yarısında ise yesil alanlar ve parklar yapacagız. ilçemizin kırsal kesimiyle modern yerlesim yerleri arasındaki farkı kapatmamız gerekiyor. Öncelik verecegimiz konulardan birisi de bu olacak" seklinde konustu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahçiçek: Dolu dolu bir yıl geçirdik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN