Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BES'e ilk yarı yılda 500 bin kişi katıldı

Giriş Tarihi: 21.7.2015
BES'e ilk yarı yılda 500 bin kişi katıldı

İlk altı ayda Bireysel Emeklilik Sistemi'ne 500 bini kişi katıldı ve toplam katılımcı sayısı 5.5 milyonu geçti. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, farkındalığın artmasıyla sistemin daha da büyüyeceğini söyledi.

Türkiye Sigorta Birliği verilerine göre BES'e katılanların sayısı 5.5 milyon kişiyi geçti. Fon tutarı ise 38 milyar lirayı buldu. Katılım Emeklilik'in Genel Müdürü Ayhan Sincek, tüketicinin bilinçlendirilmesi halinde BES'e ilginin daha da artacağını söyledi. Geçen yılı 5 milyon katılımcıyı aşarak kapatan bireysel emeklilik sektöründe devlet katkısında faizsiz fonları tercih eden kişi sayısının 350 bini bulduğunu belirten Sincek, BES'te yüzde 25'lik devlet katkısının devam etmesiyle, önümüzdeki 5 yılda bu ivmeyle BES'e katılanların sayısının da 10 milyona ulaşabileceğini ifade etti. Sincek, bu yılki hedeflerinin 100 bin yeni katılımcıya ve 200 milyon lirayı aşan fon büyüklüğüne ulaşmak olduğunu söyledi.

'SİGORTA BİLİNCİ ARTIRILMALI'
Finansal okuryazarlığı ve sigorta bilincini artırmak için çalıştıklarını belirten Ayhan Sincek, önümüzdeki yıllarda bu doğrultuda projeler gerçekleştireceklerini söyledi. Amaçlarının, sigorta konusunda farkındalık oluşturmak ve bunun güvenilir bir sistem olduğunu geniş kitlelere anlatmak olduğunu belirten Sincek, sözlerine şöyle devam etti: "Sıfırdan başlamamıza rağmen artık sigortalama oranımız yıllardır bu işi yapan bankaların seviyelerine yaklaştı. Bu yılın altı aylık sonuçlarına baktığımızda hayat tarafında 22 binden fazla kişiyi sigortaladık ve toplam prim tutarımız 25 milyon seviyelerine ulaştı. Çıkaracağımız yeni ürünlerimizle 2015 yılı sonunda hayat branşında 40 bin müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz. Faizsiz hayat sigortacılığında büyümenin hızlı olacağını biliyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BES'e ilk yarı yılda 500 bin kişi katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN