Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İndeks Bilgisayar yeni işbirlikleriyle kârda rekor kırdı

Giriş Tarihi: 29.8.2015
İndeks Bilgisayar yeni işbirlikleriyle kârda rekor kırdı
İndeks Bilgisayar, bilişim teknolojileri sektörüne yaptığı yatırımların meyvesini bu yılın ilk yarısında toplamaya başladı. Şirket bu yılın ilk yarısında satışlarını yüzde 72 artırarak 1 milyar 521 milyon liraya çıkardı. Net kârı ise yüzde 82'lik artarak 18 milyon lira ile rekor seviyeye ulaştı. Apple ile imzalanan distribütörlük sözleşmesi, mobil teknolojilere yönelik yeni atılımlar, katma değerli ürün gruplarını hedefleyen yeni kontratlar ve iştirak şirketleriyle birlikte telekom ve lojistik sektörlerinde gerçekleştirilen yeni işbirlikleri satış ve kârlılığın artışında etkili oldu.

İSTİKRARLI BÜYÜME
Yılın ilk yarısına ilişkin finansal sonuçları değerlendiren Index Grup CEO'su Erol Bilecik, "Bugün bu güzel başarıların en büyük kaldıracı olan 600'e yakın genç çalışanımızın ve 8 binden fazla iş ortağımızın azmi ve inancıyla, hem İndeks Bilgisayar hem de Index Grup olarak istikrarlı ve sağlıklı bir büyüme kaydediyoruz. Bilişim teknolojileri (BT) ekosistemine her anlamda değer katmak ve Türkiye'yi teknolojinin ışığında aydınlık bir geleceğe taşımak için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz" dedi.

DÖNÜŞÜMÜN ÖNCÜSÜ
İstanbul'dan başlayarak tüm Türkiye'ye katkı sağlayan bir teknoloji ekosisteminin ve sosyo-ekonomik dönüşümün öncülüğünü yapmanın, Index Grup'un en önemli görevi olduğunun altını çizen Bilecik, "Türkiye'nin gelecek vaad eden genç nüfusuna ulaşmaya ve dünyaya yön veren yenilikçi teknolojileri Türkiye'ye getirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İndeks Bilgisayar yeni işbirlikleriyle kârda rekor kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN