Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP başkasının kesesinden para dağıtmak istiyor

Giriş Tarihi: 26.10.2015
CHP başkasının kesesinden para dağıtmak istiyor
Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti Giresun Milletvekili Adayı Nurettin Canikli, seçim bölgesinde gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyerek CHP'nin seçim vaatlerini eleştirdi. Vaatlerinin maliyetinin 187 milyar lirayı bulduğunu belirten Canikli, "Bize 'Bizi eleştiriyordunuz şimdi kendiniz yapıyorsunuz' diyorlar. Biz onu eleştirmiyoruz. Toplam maliyeti nasıl karşılayacaklarını soruyoruz" dedi. CHP'nin kredi kartı ve bireysel kredi kartı faiz borçlarının en az yüzde 80'inin silinmesi vaadini de "Bu başkasının kesesinden para dağıtmaya benziyor" diye niteleyen Canikli, şöyle konuştu: "Para sizin değil, özel sektörden çıkacak. Alacaklı bankalar, dosyaları varlık şirketlerine satmış. Siz şimdi 'bu borçları sileceğim' diyorsunuz. Ekonomimizin güçlü olmasının sebeplerinden birisi de finans sektörünün sermaye yeterlilik oranlarının güçlü olmasıdır. Bu uygulama, finans kurumlarında büyük sıkıntıya yol açabilir. Finans sektöründeki gerileme bütün sistemi etkileyebilir."

CHP'Lİ İNCE'DEN ESNAFA HAKARET

VAATLERİMİZ İLGİ GÖRÜYOR
AK Parti'nin vaatlerinin toplam maliyetinin 19.3 milyar lira olduğunu hatırlatan Canikli, bunun yarısını emeklilere verilecek zammın oluşturduğunu söyledi. Canikli, şöyle dedi: "Sokakta vatandaş en çok 4 temel vaadimize ilgi gösteriyor. Birincisi, emeklilere zam paketi. Bunun içinde TOKİ'den uygun konut ve Sosyal Güvenlik konusu da var. Bazı emeklilere yılda 1.200 lira zam verilecek. Temmuzda verilen 100 lira zammı alanlar için bu rakam 2 bin 400 lira olacak. Böylece zam almayan emeklimiz kalmayacak. İkincisi, 1.300 liralık asgari ücret. Üçüncüsü ise gençlere iş kurmaları için verilecek karşılıksız destek. Bir yerde çalışacak olanların da bir yıl boyunca maaşını devlet karşılıyor."

PARALEL YAPI-CHP İŞBİRLİĞİ DEŞİFRE OLDU

TEK BAŞINA İKTİDAR SATIN ALINIYOR
Piyasanın şu anda tek başına iktidarı satın almaya başladığının gözüktüğünü belirten Canikli, "Döviz kurundaki aşağı hareketi başka şekilde izah etmek mümkün değil" dedi. 7 Haziran sonrasında ekonomide derin bir etki hissedilmediğini anlatan Canikli, "Çünkü 13 yılın getirdiği bir altyapı var. Yatırımcılarda, 1 Kasım seçimlerinden sonra kendini iyi ispat etmiş, ekonomide kendini ortaya koyan AK Parti'nin bir hükümet kuracağı beklentisi var. Esas sorun şu: Bu beklenti zayıflamaya başlarsa, o zaman sıkıntı ve tehlike başlar" diye konuştu.

YENİ ÜRETİM MODELİ ORTAYA KOYACAĞIZ
Enflasyon, cari açık, faiz ve büyümede istikrarının sağlanmasının ilk hedefleri olduğunu söyleyen Canikli, "Biz geldiğimizde bunların hepsi bozulmuştu. Şimdi o denge sağlandı. Bundan sonra teknolojinin öne çıktığı, katma değeri olan ürünlere yönelik üretim modeli ortaya koymak gerekiyor. Sektörel hatta ürün bazında yeni teşvik modelleri gündeme gelecek. Devlet, özel sektöre gerekirse, 'bütün olanakları veriyorum, alım garantisi de var' deyip teknolojisi yoğun, büyük katma değerli ürünler için beraber çalışma önerecek" dedi.

AYDIN DOĞAN SUSUYOR CEVAP CHP'DEN GELİYOR

ANKARA PATLAMASI ORANI DÜŞÜRDÜ

Ankara'daki terör saldırısı öncesinde AK Parti'nin oy oranının yüzde 44-45 bandına geldiğini söyleyen Canikli, "Sonra yüzde 42'lere geriledi. Ancak şu anda yeniden 44-45 bandındayız" dedi.

CHP'LİLER HAMSİ DAĞITARAK OY İSTEDİ


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP başkasının kesesinden para dağıtmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN