Radyatörleri saklandıkları yerden çıkardı

Zehnder firmasının Charleston radyatörleri 700 farklı renk seçeneğiyle Türkiye iklimlendirme pazarına girdi. Marka radyatörleri saklandıkları yerden çıkardı

Giriş Tarihi: 24.11.2015
Radyatörleri saklandıkları yerden çıkardı
Avrupa'nın ilk çelik radyatör üreticisi Zehnder, Charleston radyatörler ile Türkiye pazarına girdi. Charleston, 700 farklı renk ve yüzey kaplama seçeneğiyle de yaşam alanlarını renklendiriyor. Ekvator çizgisinin üstünde kalan 30'dan fazla ülkede faaliyet gösteren Zehnder, "hayat üçgeni" olarak tanımladığı sağlık, konfor ve enerji verimliliği konularına odaklandı. 700 farklı renk seçeneğinin yanında, hızlı üretim süresi, sınırsız boyutsal özgürlük vaat eden, kolay montaj avantajı sağlayan ve 19 cm'den 3 m'ye kadar değişen yükseklik seçenekleri ile Zehnder Charleston, kavisli ve köşeli uygulama imkanı da sağlayarak tüm iç mekan tasarımına cevap veriyor. Firma kolay temizlenebilmesi, toz ve kir tutmayan hijyenik bir ürün olmasından dolayı tercih ediliyor.

HASTANELERE ÖZEL MODEL
Ürün, tüm bu eşsiz özelliklerini hastaneler için özel olarak üretilen klinik modeli ile de hayata geçiriyor. Firma, Avrupa pazarında yüzde 40'lara varan pazar payı ile ön sırada yer alıyor. Radyatörleri saklandıkları yerden çıkartıyor ve onları mekanların eşsiz dekorasyon ürünleri haline getiren Zehnder Group 3 binden fazla çalışanı, 15'e yakın üretim tesisi ile 30'dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

MOTOSİKLET ÜRETİYORDU
1890 yılında mekanik atölye olarak kurulan Zehnder, 1923 yılında Zehnderli markası ile hafif motosiklet üretimiyle faaliyete geçti. İsviçre'de 1930 yılında, Avrupa'nın ilk çelik radyatörü olan Zehnder Charleston'u üreterek sektöre adım atan Zehnder, o güne kadar sadece döküm radyatör üretilen pazara değişmeyecek bir yenilik getirerek gücünü ilk andan itibaren hissettirmeye başladı. 1954 yılında, güneşle aynı ısıtma prensibiyle çalışan radyant tavan ısıtma-soğutma sistemlerinin üretimine başlayarak sektöre farklılık getirdi. 1980'li yıllarda sektörü banyo radyatörü, havlu radyatör konsepti ile tanıştıran Zehnder, 2000'li yıllarda da havalandırma sistem ve çözümlerini portföyüne kattı. Grup, 1930 yılından beri de tubuler radyatör pazarında pazarın önde gelen firmalarından biri.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Radyatörleri saklandıkları yerden çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN