Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğu'nun en büyük AVM'si Van'a

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük AVM'si Van'a yapıldı. Global Yatırım Holding'in yaptığı AVM'yle ilde bin kişiye istihdam sağlanacak

Giriş Tarihi: 17.12.2015
Doğu'nun en büyük AVM'si Van'a
Global Yatırım Holding tarafından Van'da inşa edilen ve şehrin ilk alışveriş merkezi olan Van AVM kapılarını açtı. 50 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen AVM, Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük AVM'si unvanına da sahip oldu. İlk gün kapılarının açılmasıyla bölge halkının akınına uğrayan Van AVM'de, hem mağazalar hem de eğlence alanları yoğun ilgi gördü. Açılış öncesi sabah saatlerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, "Çok mutluyuz. Yoğun bir çalışmanın ardından 18 ay gibi kısa bir sürede AVM'nin kapılarını açmayı başardık. Yatırımımızın sadece Van için değil tüm bölge halkı için de çok büyük anlamı olduğuna inanıyoruz" dedi.

DÖNÜM NOKTASI OLACAK
Van'ın kendine has dinamikleri olduğunu vurgulayan Bensel şöyle konuştu: "Biz, Van'ın bu özelliğini desteklemeye, kendi enerjimizi de Van'a aşılamaya geldik. Bugün, çok güzel bir birlikteliğin en önemli adımlarından birini atıyoruz." Projenin Vanlılar'ın en önemli istihdam kaynaklarından biri olacağını ifade eden Bensel, bine yakın kişiyi istihdam edeceklerini, bu sayının ilerleyen günlerde artmasını planladıklarını kaydetti. "Bugün Van için çok önemli bir dönüm noktasına şahitlik ettiğimize inanıyorum. Dev bir projeye imza attık" diyen Bensel, şehrin en güzel yemek ve eğlence alanlarının yanı sıra giyimden, kozmetiğe; gıdadan, konfeksiyona kadar çok sayıda mağazayı da tek bir çatı altında kente kazandırdıklarını belirtti. Bensel, "55 bin metrekare gibi geniş kullanım alanı olan Van AVM'de 90 markayı bir araya getirdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu'nun en büyük AVM'si Van'a
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN