Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koton dünyaya tasarım satıyor

Koton yurtiçi ve yurtdışında mağaza atağına kalktı. Her iki pazarda toplam 434 mağazaya ulaşan şirket, tasarım dünyasının ünlü ismi Isham Sardouk'u da bünyesine kattı

Giriş Tarihi: 19.12.2015
Koton dünyaya tasarım satıyor
Türkiye'nin hızlı moda markalarından biri olan Koton, 2016 için yatırım atağına kalktı. Hem yurtiçi hem de yurtdışında yeni mağazalar açmayı hedefleyen şirket, 30'u Türkiye'de olmak üzere toplam 91 yeni noktayı daha ağına katacak. Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, halen 159'u yurtdışında, 270'ten fazlası yurtiçinde olmak üzere yaklaşık 434 mağaza ve dünya genelinde 800'den fazla satış noktasına sahip olduklarını söyledi.

GLOBAL MARKA OLACAĞIZ

2015'te 155 milyon TL'lik yatırım ile 83 mağaza açtıklarını belirten Yılmaz, "Bu yılsonu itibarıyla ciromuzda yüzde 30 düzeyinde artış bekliyoruz. Yılı 2 milyar TL ciro ile kapatmayı öngörüyoruz. Koton, 2015 yılında hedeflediği büyüme oranlarını yakalayarak yurtiçinde 6 bin 500, yurtdışında ise 2 bin kişiye ulaşan çalışan sayısıyla yaklaşık 8 bin 500 kişiye istihdam sağlıyor" diye konuştu. Global bir moda markası olmak için büyük bir dönüşüm içerisinde olduklarını belirten Yılmaz, "Artık dünyada Türkiye'yi temsil eden moda markası Koton olacak. Dünyaya tasarım ihraç edeceğiz" dedi. Öte yandan Koton tasarımları, artık dünya çapında bir isim olan Isham Sardouk'a emanet edildi. Yılmaz, Victoria Secret gibi ünlü markaların tasarım başkanlığını yapan Sardouk'un Koton için büyük bir kazanım olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koton dünyaya tasarım satıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN