Turizmciler Afrika'ya giriyor

Giriş Tarihi: 3.2.2016
Turizmciler Afrika'ya giriyor

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek World Tourism Forum'un Başkanı Bulut Bağcı, turizm pastasını büyütmek için Türk firmaların Afrika pazarına girmeye hazırlandığını söyledi

Lider ve üst düzey yöneticilerden oluşan 5 bin kişinin katılacağı ve bu yıl ikincisi düzenlenecek turizm organizasyonu World Tourism Forum (WTF) ekonomiye de 10 milyon dolarlık katkı yapacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı forumda yeni pazarlar konusunun gündemde olacağını dile getiren WTF Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, özellikle Rusya ile yaşanan sıkıntılardan sonra ortaya çıkan Rus turist açığını Afrika pazarının kapatabileceğini söyledi.

THY AFRİKA İÇİN NİMET
Afrikalı turistin her yıl tatilini Dubai'de geçirdiğine dikkat çeken Bağcı, "Rus turisti kaybettik diye ağlayıp sızlanmak yerine yeni pazarlara yönelmeliyiz. El değmemiş pazarların başında da Afrika var ve potansiyeli çok yüksek. İç savaş yaşanmayan Gana, Güney Afrika gibi ülkelerden turist çekebiliriz. THY gibi uçuş noktası sayısını her geçen gün artıran bir havayolu şirketinin nimetinden yararlanıp bu bölgeye odaklanmalıyız" diye konuştu.

DÜNYAYA MESAJ VERİLECEK
Paris'teki terör saldırısından sonra Fransa'nın İklim Konferansı ile dünyaya mesaj verdiğini dile getiren Bağcı, "Türkiye de Sultanahmet'teki terör saldırısından sonra bu forumla dünyaya mesaj verecek" dedi. Gelecek yıl aynı forumu 9 bin kişinin katılımıyla yapacaklarını dile getiren Bağcı, forumla ekonomiye ise 2017'de 30 milyon dolarlık katkı sağlamayı hedeflediklerini kaydetti. Bağcı, İstanbul'daki forumdan sonra yine bu yılın kasım ayında Antalya'da, Akdeniz bölgesinde faaliyet gösteren yerli ve yabancı turizmciler ile hükümet üyelerini buluşturacaklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmciler Afrika'ya giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN