TARSİM dünyaya örnek oluyor

Giriş Tarihi: 16.2.2016
TARSİM dünyaya örnek oluyor

Tarım Sigortaları Havuzu'nun (TARSİM) kuruluşunun onuncu yıl dönümü olduğunu belirten Genel Müdür Yusuf Cemil Satoğlu, TARSİM'in henüz genç bir model olmasına rağmen tarım sigortası alanında dünyaya örnek oluşturan bir başarıya ulaştığını söyledi.

TARSİM modelini incelemek üzere yurt dışından heyetlerin sıklıkla ülkemize ziyarete geldiğini ifade eden TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, bunun Türkiye açısından çok gurur verici bir durum olduğunu ifade etti ve konuyla ilgili şunları söyledi: "Modelimizi incelemek için dünyanın birçok ülkesinden heyetler geliyor. Yurtdışından gelen heyetlere, modelin ve Sistem'in işleyişi hakkında bilgiler veriyoruz. Uluslararası arenada da başta ülkemiz, sonra Bu Sistem gururla tanıtılmaya ve anlatılmaya devam ediyor. Ukrayna, Hindistan, Almanya, Karadağ, Amerika, Avusturya ve İsviçre'ye kadar uzun yollar kat edildi. Pakistan, Azerbaycan, Kenya gibi birçok ülkeden ve kurumdan konuklar ağırlandı. Her ay çeşitli ülkelerden talepler gelmeye devam ediyor." Satoğlu, TARSİM'in her sene yeni uygulamalarla gelişmeye ve büyümeye devam ettiğini, sürdürülebilir bir yapıya sahip olduğunu ve en önemlisi kâr amacı taşımadığını sözlerine ekledi ve konuyla ilgili şunları söyledi: "TARSİM olarak bizim temel amacımız, Sistemi daha da büyütüp, sigortalanabilir alanların oranını daha da yükselterek ve penetrasyonu zamanla artırarak Sistemi sürdürebilir hale getirebilmek. TARSİM şu anda bu dengeyi sağlıyor."

TARSİM'DEN ÖNEMLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ
TARSİM olarak teknolojik gelişmeleri her zaman çok yakından takip ettiklerini ifade eden Yusuf Satoğlu, 2016 yılında her zamankinden daha inovatif bir yaklaşım sergileyeceklerini söyledi. Satoğlu, gündemlerinde, hasar tespit çalışmalarında hız ve verimliliğin artırılması ve üreticiye en üst düzeyde, kaliteli hizmet sunulması amacıyla giyilebilir teknoloji ve insansız hava araçları (İHA) uygulamaları olduğunu belirtti: "Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortaları hasar tespit çalışmalarında kullanılmak üzere çalışmalarını sürdürdüğümüz akıllı gözlükler ile otopsilerin ses ve görüntü kayıtlarının alınarak, hasar tespit çalışmalarının yapılmasını amaçlıyoruz. İHA ve kameralı drone'lar aracılığıyla Bitkisel Ürün Sigortaları branşında hasar tespit yapmak üzere araştırmalarımızı sürdürüyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TARSİM dünyaya örnek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN