Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüllü kadınlara İTO'dan ödül

Giriş Tarihi: 7.3.2016
Gönüllü kadınlara İTO'dan ödül

İTO Başkanı Çağlar, toplum gönüllüsü kadınları katkılarından dolayı ödüllendirdi. Çağlar, "Yüzde 7 olan kadın girişimci sayısını artırmak zorundayız" dedi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü, toplum adına gönüllü hizmet eden kadınların bir araya geldiği özel bir etkinlikle kutladı. Her biri sosyal sorumluluk alanında sayısız başarıya imza atmış Kadın Sivil Toplum Kuruluşları, İTO Başkanı İbrahim Çağlar'ın davetlisi olarak Cemile Sultan Korusu'nda buluştu. TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu'nun da destek verdiği toplantıda çok sayıda sivil toplum kuruluşu (STK) ve kadın dernekleri ile basınının kadın temsilcileri de bir araya geldi.

Gelişmiş ülkelerde % 70

Kadınların ekonomiye katkılarına dikkat çeken İbrahim Çağlar, "Kadının ekonomiye katılımının bir inisiyatif değil, bir gereklilik olduğunu bilen, bu uğurda büyük özveriyle çalışan tüm paydaşlar bugün bu masanın etrafında buluştu. Kadınlar ekonomiden sosyal yaşama hayatın içinde ne kadar fazla yer alırsa, refah ve gelişmişlik düzeyi de o denli artıyor" dedi. En gelişmiş ülkelerde kadının işgücüne katılım oranının yüzde 70'lere ulaştığını vurgulayan Çağlar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu ülkeler hâlâ kadın katılım oranını artırmanın peşinde. Dünya Bankası'nın bir raporuna göre kadının işgücüne katılım oranı dünyada yüzde 6 artarsa yoksulluk yüzde 15 oranında artıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü kadınlara İTO'dan ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN