Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tamirat değil, kentsel dönüşüm

Güneydoğu'da 'topyekûn bir kentsel dönüşüm yapılmalı' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Halkı yalnız bırakmayın" dedi

Giriş Tarihi: 12.3.2016
Tamirat değil, kentsel dönüşüm

LEŞ KARGALARINA GEREKEN CEVAP VERİLECEKTİR

Türkiye'nin en önemli gündem maddesinin terör mağdurlarına yönelik adımlar olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "O leş kargalarına gerekli cevap yeni düzenleme ile birlikte verilecektir.Bölgede sosyo-psikolojik desteklerin artırılması lazım. Güneydoğu'da kentsel dönüşüme süratle başlanmalı. Tamirat ve restorasyonla uğraşmayın. Bu hem zamandan hem de paradan kaybettirir. Kısa zamanda topyekûn bir kentsel dönüşüm yapılmalı" dedi.


İSTANBUL KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ

SURİYE VE TERÖR ANA GÜNDEM
Göreve yeni başlayan bakan yardımcılarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul eden Erdoğan, Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinin Suriye'de devam eden savaş ile terör mağdurlarına yönelik önlemler olduğuna dikkat çekti. Sosyo-psikolojik desteklerin artırılması gerektiğinin altını çizen Erdoğan, "Terörün tahribatının giderilmesi Türkiye'nin en önemli meselesidir. Bu konuda hızla hareket edilmesi lazım" dedi.

TOPYEKÛN DÖNÜŞÜM
Bakan yardımcılarına, 'Daha çok sahada olun' mesajı veren Erdoğan, "Bölgeye gidin, terörden zarar gören vatandaşlarla iç içe olun. Yalnız bırakmayın" tavsiyesinde bulundu. Güneydoğu'da kentsel dönüşüme süratle başlanılması gerektiğine dikkat çeken Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Tamirat ve restorasyonla uğraşmayın. Kısa zamanda topyekûn bir kentsel dönüşüm yapılmalı. Vatandaşı mağdur etmeden, yıkılan yerleri süratli bir şekilde yapın. Yeraltı kablosuna varıncaya kadar alt yapıda da topyekün inşa başlatın. Yaşanabilir konutlar inşa edin."

YANLIŞ ANLAŞILIR
Görüşmenin sonunda, bakan yardımcıları "yeniden buraya görüşmeye gelelim" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise espri ile karışık, "Buna gerek yok. Gerektiğinde yine görüşme olur. Ama bu tür toplu toplantılar yanlış algıya yol açabilir" dedi.

ATANANLAR KALMALI
Bölgeye giden insanların bir an önce geri dönmeye çalışmasının doğru bir yaklaşım olmadığını ifade eden Erdoğan, "30 bin öğretmeni gönderdik, memurları gönderiyoruz. Aslolan orda kalmaları. Terörle mücadele son noktaya kadar gidilmesi konusunda tam mutabakat var. Mülteciler için de hizmet verecek meslek grubunda olanların yani doktor, mühendis ve eğitimcilerden yararlanılabilir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tamirat değil, kentsel dönüşüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN