Teröre lanet yatırıma devam

Ankara'daki saldırıyı lanetleyen iş dünyası, teröre inat yatırımlardan taviz vermeyeceğini açıkladı. Kararlılığını perçinleyen iş dünyası, hükümete tam destek verdi

Giriş Tarihi: 15.3.2016
Teröre lanet yatırıma devam
Ankara'daki alçak saldırıyı nefretle kınayan iş dünyası, teröre inat yatırımlarda 'geri adım yok' mesajı verdi. 2023 hedeflerine tam yol ilerleyen Türkiye ekonomisinin, 2015'te tüm belirsizliklere rağmen beklentilerin üzerinde büyüdüğüne dikkat çeken iş dünyası, terör eylemlerinin Türkiye'yi yolundan döndüremeyeceğinin altını çizdi. 2023'te 2 trilyon dolarlık milli gelirle dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden biri olma yolunda ilerleyen Türkiye'nin, bu hedeften taviz vermeyeceği ve özel sektörün de yatırımlarıyla katkı sağlamaya devam edeceği kaydedildi. Terörü lanetleyen işadamları, geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da devletinin ve milletinin yanında olacağı mesajını verdi. Açıklamalarda asla 'frene' basılmayacağının altı çizildi.

Nihat ÖZDEMİR /
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Türkiye'nin geleceğini inşa ediyoruz

Ankara'daki alçak saldırıyı nefretle kınıyorum. Bilinmesini isterim ki ülkemizin bütünlüğüne ve geleceğine kasteden bu menfur olay karşısında, iş dünyası olarak asla geri adım atmayacağız. Yatırım yapmaya ve Türkiye'nin geleceğini inşa etmeye devam edeceğiz. Hiçbir şey bizi yolumuzdan döndüremez.

İbrahim ÇEÇEN/ IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Yatırımlarımız devam edecek

Acımıza rağmen, dünyanın gıpta ettiği büyük yatırımlarımızı aynı hızla sürdüreceğiz. Ülkemizin yararına olan yeni yatırımlarımıza da şevkle, heyecanla devam edeceğiz. Terörle mücadelemiz mutlaka başarıyla sonuçlanacak ve ülkemiz tekrar huzurlu, güvenilir olacak.

Mehmet BÜYÜKEKŞİ / TİM Başkanı

Şiddet bu topraklardan silinecek

Türk halkı, terörle toplumu şekillendirebileceğini sanan ve iç karışıklık için çırpınanlara en iyi cevabı, bir arada ve kardeşçe yaşayarak vermeye devam edecek. Türkiye, bu saldırıları planlayanları adalet önüne çıkararak ve birliğini koruyarak, son çırpınışlarını gördüğümüz bu şiddeti, topraklarından sonsuza kadar silecektir.

Ömer Cihad Vardan DEİK Yönetim Kurulu Başkanı

Türkiye çok daha güçlü

Dünyanın hemen her tarafında bu tür olayları gerçekleştirenler, bugüne kadar emellerine hiçbir şekilde ulaşamamışlardır. Bu, Türkiye'de de böyle olmuştur. Her zamankinden çok daha güçlü olan ülkemizin terör olaylarına karşı ne denli kararlı bir tavır içerisinde olduğu herkesin malumudur. Bizim üstümüze düşen, metanetimizi ve kararlı tavrımızı sürdürmek ve gerekli her türlü tedbiri alıp, insanlarımızın huzur içinde yaşamalarını sağlamaktır.

Mithat YENİGÜN Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı

Görevimizin başındayız

Türkiye ekonomisinin lokomotifi niteliğindeki inşaat sektörü olarak, tüm sıcak gelişmelere rağmen, ülkemizin refahı için faaliyetlerimizi sağduyulu bir şekilde sürdürmeye kararlıyız. Ülkemizin huzur ve barış ortamına en kısa zamanda yeniden kavuşmasını teminen görevimizin başındayız. Yetkililer üzerlerine düşeni yapacaktır.

Ahmet Nazif Zorlu / Zorlu Holding

Kabuğumuza çekilmeyiz

Terör var diye kabuğumuza çekilmeyiz. Daha çok yatırım, daha çok ihracat yapmamız lazım. Herkes burada durursa o zaman ne olacak. Daha çok ihracat, daha çok yatırım ve birlik, beraberlik içinde ülkemizi düzlüğe çıkarabilmek için daha fazla çaba sarfetmemiz lazım. Birlik ve braberliğimizi her zaman ön safhada tutmalıyız."

Erdal BAHÇIVAN / İSO Başkanı

Birliğimizi korumalıyız

Birlik içinde teröre karşı durmalıyız. Terörün; huzur, barış ve kardeşliğimizi bozmasına, geleceğimize olan inancımızı sarsmasına asla fırsat vermemeliyiz. İnsanlıktan nasibini almamış bu terör saldırısını kınıyorum.

Rifat HİSARCIKLIOĞLU / TOBB Başkanı

Güçleri yetmeyecek

Bu güzel ülkenin huzurunu, kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Şundan eminiz ki, bu olayların müsebbipleri tarih önünde en ağır hesabı verecek ve hiçbir zaman amacına ulaşamayacaklar. Bu çirkin, aşağılık işlere imza atanlar bilsin ki, her ne olursa olsun amaçlarına ulaşamayacaklar.

İbrahimBurkay / BTSO Başkanı

Bu senaryou bozacağız

Geçmişte olduğu gibi bugün de teröre karşı dik durmaya devam edeceğiz. Milli birliğimizi en güçlü şekilde ortaya koyarak, oluşturulmak istenen kaos senaryolarını bozacağız. İş dünyası olarak kalleşçe yapılan bu saldırıların asla hedefine ulaşamayacağına inanıyoruz. Milletimizin birliğini, birlikte yaşama irademizi ve ortak geleceğimizi hedef alan bu saldırıları lanetliyoruz.

Ahmet ERDEM / YASED Başkanı

Hedef: Huzur ve istikrar

Ülkemizin huzur ve istikrarını hedef alan bu terör saldırılarının sona ermesini, toplumsal barış ve huzurun yeniden tesis edilmesini ümit ediyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

İbrahimÇAĞLAR / İTO Başkanı

Terör can çekişiyor

Devletin , hükümetin ve güvenlik güçlerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Devletin teröre karşı verdiği mücadelede geldiği nokta dolayısıyla terör örgütleri can çekişmeye başladı. Güvenlik güçlerimizin teröre karşı verdiği destansı mücadelenin bu tarzda 'alçakça' karşılıkları olabilir ama biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ülkemizde huzur ve asayişi hakim kılacaktır.

Hikmet TANRIVERDİ / İHKİB Başkanı

Kenetlenme zamanı

Terör karşısında daha çok kenetlenip, bu zorlu dönemi en kısa sürede aşacağımıza yürekten inanıyorum. Dün olduğu gibi bundan sonra da yaşanabilecek terör eylemlerinin hiçbir koşulda bizleri yıldıramayacağının bilinmesi gerekiyor. Etle tırnak, yağmur ile toprak gibi iç içe geçen, yüz yıllardır bir arada yaşayan insanlarımızı parçalamaya, bölmeye hiçbir zaman güçleri yetmeyecek.

Rahmi ÇUHACI / TÜGİAD Başkanı

Oyuna gelmeyeceğiz

Türk halkı, bu saldırılarla hedeflenen iç çatışma ortamına bugüne kadar yenik düşmemiştir. Bu olgunluğu bundan sonra da göstererek karanlık güçlerin oyununa gelmeyecek, birlik ve beraberliğini bozmayacaktır.

Bendevi PALANDÖKEN TESK Başkanı

Sonuç alamayacaklar

Terör örgütleri, insanları korkutarak, katlederek hiçbir sonuç alamayacaktır. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar er veya geç yüce Türk adaletine hesap verecekler. Bizim yapmamız gereken birlikteliğimizi korumak, kardeşliğimizi pekiştirmektir.

Şemsi Bayraktar / TZOB Başkanı

Kanlı hesap tutmayacak

Terör kanlı yüzünü bir kez daha gösterdi. Bu saldırıyı düzenleyenlerin amacı belli: Milletin birlik ve beraberliğini bozmak, huzur ve güven ortamını zedelemek. Bu kanlı hesaplar tutmayacak, devletiyle milletiyle ülkemiz, bu saldırıları boşa çıkaracaktır. Teröristler ve işbirlikçileri hedefine ulaşamayacaklar.

Sami KARİYO / Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı

En ufak bir zarar veremez

Bu tür saldırıların tek bir yurttaşımızı bile sarsamayacağına, bu topraklar üzerinde kardeşçe ve özgürce yaşama iradesine en ufak bir zarar veremeyeceğine yürekten inanıyorum. Yurdumuzu yüceltme azmimizi daha da bilenerek hayata geçireceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre lanet yatırıma devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN