Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kira beyannamesi 2016 son gün 31 Mart

Geçen yıla ait yıllık gelir vergisi beyannamesi verme süresi yarın sona eriyor. Mükellefler, beyannamelerini GİB internet sitesi üzerinden verebiliyor.

Giriş Tarihi: 30.3.2016 11:31 Güncelleme Tarihi: 30.3.2016 11:34
Kira beyannamesi 2016 son gün 31 Mart

Geçen yıla ait yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilmesi süresi yarın sona eriyor. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığınca daha önce 25 Mart olarak belirlenen, 2015 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannameleri verme süresi yarın mesai bitimine kadar uzatılırken, mükelleflerin elektronik ortamda da beyannamelerini gün sonuna kadar gönderebilmeleri mümkün olacak.

Buna göre, kira, ücret, menkul sermaye geliri ile diğer kazanç ve gelirler için internet üzerinden "hazır beyan" sistemi aracılığıyla beyanname verme süresi de yarın sona erecek.

Maliye Bakanlığınca hazırlanan hazır beyan sistemi ile vatandaşlar başta kira geliri olmak üzere, ücret, menkul sermaye geliri ile diğer kazanç ve gelirler için internet üzerinden kendi adlarına hazırlanan beyannamesini görüntüleyerek, onaylayabilecek veya gerekli değişiklikleri yapabilecek.

Sistemle ilgili alanlardaki vergi hesaplamaları otomatik yapılacak. Hazır beyan sisteminden yurtdışında yaşayan vatandaşlar da yararlanabilecek. Mükellefler, Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi üzerinden vergi dairesi şifresi veya güvenlik sorularını cevaplayarak sisteme giriş yapabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kira beyannamesi 2016 son gün 31 Mart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN