Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk zincirleri ’da işletmeci olacak

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Türk otel zincirleri İran’da işletmeci olacak
Türk zincirleri, işletmecilik alanında uluslararası rakiplerine fark atmaya başladı. Yerli zincirlerin bilgi ve deneyiminden faydalanmak isteyen lı yatırımcılar, otellerini işletmeleri için Türklerin kapısını çalıyor. 'da Amerika ve Avrupalı zincirlerden ziyade Türk markalarının öne çıktığını belirten turizmciler, "İran yaşadığı ambargo nedeniyle bu markalara karşı mesafeli. Türkiye ile olan hem kültürel yakınlık hem de gördükleri hizmet kalitesi nedeniyle yerli markalarımıza ciddi bir talep var. Divan, Dedeman ve Kaya Grup gibi zincirlere teklifler gidiyor" dedi.

TECRÜBELERİNDEN FAYDALANACAK
TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Türk otel zincirlerinin büyük bir bilgi ve deneyime sahip olduğunu belirterek, "İran'da ambargo nedeniyle turizm çok geri planda kaldı. İranlılar ülkemizin tecrübelerinden faydalanmak istiyor" dedi. Dedeman Otelleri CEO'su Emrullah Akçakaya da İran'ın Nahçıvan sınırına yakın Naku şehrinde 200 odalı bir otelin işletmeciliği için teklif aldıklarını söyledi. Akçakaya, "Haziranda görüşmeye gideceğiz. Tahran, Tebriz ve Şiraz'dan da teklifler var" diye konuştu.

"TAHRAN'LA GÖRÜŞÜYORUZ"
Geçtiğimiz ay İran Tebriz'de ilk yatırımını yaptıklarını hatırlatan Kaya Palazzo Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kaya ise ikinci otel için hedeflerinin Tahran olduğunu söyledi. İranlı yatırımcılardan işletme için yoğun talep aldıklarını aktaran Kaya, "Standartlarımıza uygun bir otelde işletmeci olarak var olmak istiyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk otel zincirleri İran’da işletmeci olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN