‘İzni iptal olan memurun parasını iade edin’

Darbe girişimi sonrasında yıllık izinleri iptal edilen kamu çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesi için Otelciler Birliği (TÜROB), üyesi otellere bir yazı gönderdi. Yazıda, tesislerin, kamu çalışanlarının otel rezervasyonlarının iptalleriyle ilgili daha önce yapılan ödemelerin iadeleri konusunda tolerans göstermesi istendi.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 13:35 Güncelleme Tarihi: 21.7.2016 15:05
‘İzni iptal olan memurun parasını iade edin’

Darbe girişim sonrasında yıllık izinleri iptal edilen kamu çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesi için Otelciler Birliği (TÜROB) harekete geçti. TÜROB üyesi bulunan otellere gönderdiği yazıda, kamu çalışanları tarafından talep edilecek otelrezervasyonlarının iptalleriyle ilgili daha önce yapılan ödemelerin iadeleri konusunda tesislerin tolerans göstermesini istedi. TÜROB'dan Yönetim Kurulu Başkanı Timur Bayındır imzasıyla yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

MÜCBİR SEBEB SAYILIYOR

"Başbakanlık tarafından yayınlanan bir genelge ile tüm kamu çalışanlarının yıllık izinleri ikinci bir emre kadar kaldırılmış, halen izinde bulunanların en kısa sürede görevlerinin başına döneceği bildirilmiştir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu olağanüstü dönemde kamu çalışanlarının yapmış olduğu otel rezervasyonlarının, misafirin kendiiradesi dışında, öngöremediği ve engelleyemediği mücbir sebepler nedeniyle iptal edilmekte olduğu görüşü ifade edilmektedir. Mevcut şartlar gözönüne alınarak, birlik, beraberlik ve demokrasiye olan inancımızla bahsi geçen sebeplerden ötürü kamu çalışanlarının rezervasyon iptallerinde, misafirlerimize tolerans gösterilmesi yönündeki görüş ve önerilerimizi takdirlerinize sunarız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘İzni iptal olan memurun parasını iade edin’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN