Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Telekom yöneticileri serbest bırakıldı

Darbe girimi soruşturması kapsamında 23 Temmuz’da Savcılığa çağrılan ve 26 Temmuz’da gözaltına alınan 3 üst yöneticisinin çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldığı açıkladı.

Giriş Tarihi: 11.8.2016 10:26 Güncelleme Tarihi: 11.8.2016 10:34
Türk Telekom yöneticileri serbest bırakıldı

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada, Türk Telekom Bireysel Birimi CEO'su Erkan Akdemir, Türk Telekom den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin ve Türk Telekom Teknoloji Grubu Operasyon Direktörü Nazım 'nin görevlerine kaldıkları yerden devam edecekleri belirtildi.

TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA

Türk Telekom'un konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; Türk Telekom Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir, Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin ve Teknoloji Grubu Operasyon Direktörü Nazım Efe mahkeme tarafından serbest bırakılmışlardır.

Yöneticilerimiz Türk Telekom'daki görevlerine devam edeceklerdir.

Türk Telekom olarak yüce Türk adaletine olan güvenimizle; milli güvenlik ve birlik karşısındaki her türlü oluşum ve unsurla mücadelede devletimize destek olmaya devam edeceğiz. Kamuoyunun bilgisine sunarız."

290 ÇALIŞANIN İŞ AKİTLERİ SONLANDIRILDI

Öte yandan Türk Telekom'dan 7 Ağustos'ta yapılan açıklamada, Türkiye'de son yaşanan olaylar kapsamında, 15 Temmuz tarihi öncesi ve sonrasında, iş akitlerini sonlandırılan çalışan sayısınıntoplam 290'a ulaştığını duyurmuştu.

Açıklamada, "Devletimizin yetkili makamları ve güvenlik güçlerimizle tam bir işbirliği ve koordinasyon içerisinde, titizlikle incelemelerimizi yaparak gerekli tüm adımları atmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede15 Temmuz tarihi öncesi ve sonrasında, iş akitlerini sonlandırdığımız çalışan sayısı toplamda 290'a ulaştı" denilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Telekom yöneticileri serbest bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN