Türkiye'nin en iyi haber sitesi

50 milyon liralık yatırım yapacak

2016’da 10 milyon TL’lik ek yatırımla bayi ve lojistik ağını yenileyen Baymak, 2017’de 50 milyon liralık yatırım yapacak. Baymak Genel Müdürü Çolak, şirketin bu yıl yüzde 17 büyüdüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 8.11.2016
50 milyon liralık yatırım yapacak
Baymak, son 3 yıldır devam eden büyüme sürecini 2016'nın ilk yarısında da sürdürdü. Bir önceki döneme göre ciroda yüzde 17 büyüme yakalayan şirket, yılın son çeyreğinde de 10 milyon TL ek yatırımla Türkiye genelindeki bayi ve lojistik ağını yeniledi. Şirket 2017'de de 50 milyon TL yatırım hedefliyor. Yüzde 17 büyümenin BDR Thermea şirketleri arasında en yüksek oran olduğunu belirten Baymak Genel Müdürü Ender Çolak, "Yıl sonunda hedeflenen yüzde 15 büyüme rakamının da çok rahat geçileceğini görüyoruz" dedi. BDR Thermea'nın Türkiye ekonomisine güveninin tam olduğunun altını çizen Çolak, "Bu yıl 10 milyon TL ek yatırımla Türkiye genelindeki bayi ve lojistik ağımızı yeniledik. 3 ay gibi kısa bir sürede Baymak Tedarik Zinciri Ekibi tarafından tamamlanan projeyle, Türkiye'yi 6 noktadan sarmış olduk. Bu kapsamda tüketicilerimize en hızlı şekilde ulaştırmak için lojistik alt yapımız bölge depolarıyla güçlendirdik. Diyarbakır, Ankara, Erzurum, Adana, İzmir ve Samsun'da depo yapılanmamızı tamamladık. Böylece bayilerimize yapılan sevkiyatlarla teslimat sürelerini en aza indirmeyi başardık" diye konuştu. Çolak, 2017'de 50 milyon TL yatırım hedeflediklerini aktardı.

ÇİN'DE YÜZDE 12 BÜYÜME
Ender Çolak, bu yıl ihracatta yeni pazarlar kazandıklarını kaydetti. Çolak, "Halen çokça ısıtma grubu ürünlerimizi sattığımız Almanya, Fransa, İsveç, Danimarka gibi ülkelerin yanında bu yıl Çin, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Macaristan ve Ukrayna'ya gerçekleştirilen kombi satışlarımızla yılsonunda ihracatta yüzde 12 dolayında büyüme bekliyoruz" şeklinde konuştu. Bayi ağı için Orange Store adını verdikleri özel bir konsept geliştirdiklerini anlatan Çolak, şunları anlattı: "Yılın 12 ayı satış yapma imkanı sunan ve sadece enerji tasarruflu ürünlerin satışını gerçekleştiren Orange Store'lar İzmir'den Diyarbakır'a uzanan dağılımları ile sayıları 30'a ulaşmış olacak."

AVRUPA TEKNOLOJİSİNİ TÜRKİYE'YE TAŞIDIK
Avrupa teknolojisini Türkiye'ye taşıdıklarını belirten Çolak, bu ürünlerden birinin de idee olduğunu ifade etti. Çolak, "idee yüksek performans ve enerji tasarrufu sağlarken küçük tasarımı ve sessiz çalışma özelliğine sahip" dedi. 26kg ağırlığa ve 54 cm yüksekliğe sahip olan ürün, oda termostatlarıyla opsiyonel olarak kullanılabiliyor. idee çok sayıda gelişmiş fonksiyona sahip Opentherm kontrol cihazları ile de hassas kontrole olanak veriyor. idee tüm Baymak, Brötje ve Orange Store Mağazaları'nda satışa sunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 milyon liralık yatırım yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN