Katılım sigortaları hayatın her alanında

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Katılım sigortacılığı yalnızca kredi hayat ve ferdi kaza sigortası kapsamı ile değil, eğitim sigortaları ve kritik hastalıklara güvence sunan sigortalar gibi çeşitli ürünlerle hayatın her anında yanınızda” dedi

Giriş Tarihi: 14.8.2017
Katılım sigortaları hayatın her alanında
Ortak risk paylaşımı ile dayanışma esasına dayanan katılım (tekafül) sigortacılığı hayatın her alanını kapsamına alıyor. Hazine Müsteşarlığı katılım sigortacılığında da düzenleme hazırlıklarına başladı. Uluslararası arenada 2017 yılının en iyi yeni tekafül şirketi seçilen Katılım Emeklilik'in Genel Müdürü Ayhan Sincek, tekafülün ve sigorta ürünlerinin Türkiye'de gelişimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ayhan Sincek, "Dünya çapında tekafül alanında prim üretimi 20 milyar doları buluyor. Türkiye'de ise bu alanda çok büyük bir potansiyel olduğunu son dönemde görüyoruz, Katılım Emeklilik olarak kısa sürede 180 binin üzerinden sigorta poliçesi ürettik. Ayrıca yine BES kapsamında gerçekleştirilen Otomatik Katılım girişlerinde faizsiz fonların yüzde 66 oranında tercih edilmesinden faizsiz sisteme ilgiyi anlamak mümkün. Türkiye'de katılım sigortacılığının derinleşeceği ve sigorta piyasasını çeşitlendireceğini görüyoruz" dedi.

ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ SİGORTAYLA GÜVENCEDE
Katılım sigortacılığında çok çeşitli ürünlerin var olduğuna dikkat çeken Sincek, "Örnek olarak hayat sigortaları kapsamındaki ürünlerimizden Eğitim Güvencesi Hayat Sigortası ile çocuğunuzun eğitim hayatını güvenceye alabiliyorsunuz. Geleceğine yatırım yapmak isteyen ebeveynler öncelikle çocuklarının eğitimine yatırım yapmalılar. Çocuklarımızın eğitimleri ve geleceğe hazır olmaları bu nedenle çok önemli. Onların iyi ve rahat bir hayat yaşayabilmeleri için çalışıyoruz. Hayatın ne getireceğinizi bilmediğimiz için bizlerin karşılaşabileceği talihsiz durumların çocuklarımızın geleceğini negatif yönde etkilemesine izin vermemekle yükümlüyüz. Bu nedenle anne-babaların, çocuklarının eğitim hayatlarını en kısa zamanda ve ellerinden geldiği kadarıyla güvence altına almalarını öneriyoruz. Sadece vefat değil kaza sonucu daimi maluliyet durumlarında da teminat sunuyoruz. Sigorta sözleşmesi devam ettiği süre boyunca ebeveynin vefat ve kaza sonucu daimi maluliyet durumlarında çocuğu veya çocuklarının eğitimlerini devam ettirebilmeleri için gerekli maddi desteği sağlıyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katılım sigortaları hayatın her alanında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN