Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göz altı torbaları neden olur?

Göz altı torbaları neden olur? Tedavisi nedir? Op.Dr. Hakan Yüzer, göz altı torbalarına neden olan faktörler hakkında bilgi verdi. İşte detaylar...

Giriş Tarihi: 13.1.2020 16:05 Güncelleme Tarihi: 13.1.2020 16:05 ABONE OL
Göz altı torbaları neden olur?

Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Yüzer, "Göz altı torbaları tedavisi hakkında detaylı bilgiler edineceğimiz bu yazımızda sizler de yaşadığınız bu sorunlar karşısında yapmanız gerekenleri tam olarak öğrenebilirsiniz. Kadınların kabusu olan göz altı torbaları, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Özellikle ilerleyen yaş ile göz altında belirli oranda ortaya çıkan göz altı torbaları, göz çevresinde istenmeyen görüntülerin de meydana gelmesine neden olmaktadır. Göz altı torbaları tedavisi ile göz çevresinde oluşan torbaları ya da morlukları yok etmek mümkündür. Her kadın uygun tedavi yöntemi ile karşılaştığı bu sorundan kurtulabilir ve tekrar pürüzsüz bir göz çevresine sahip olabilir" dedi.

Kadınlar için oldukça önemli bir konu olan göz çevresinin, aslında yaşlılık belirtilerini tam olarak ortaya çıktığı ilk bölgelerden biri olduğunu ifade eden Dr. Yüzer, "Yaşlılık kadınlar için oldukça hassas bir durum olması nedeniyle de göz altı torbalarının onlar için bir kabustan farkı olmadığını söylemek doğru olur" diye konuştu.

Dr. Yüzer, göz altı torbalarına neden olan faktörleri şöyle sıraladı:

"Yaşlanmaya bağlı oluşan göz altı torbaları; Günlük hayatta yaşana stres ve yorgunluk, kalıtsal nedenler, herhangi bir nedenle kullanılan ilaçlar, vücuttaki hormonlarda değişim yaşanması, alerjiye bağlı reaksiyonlar, dengesiz ve düzensiz uyku, aktif olarak ya da pasif olarak sigara içilmesi, kalp ve böbrek rahatsızlıkları, tüm bu etkenler göz altında morluk ya da torba oluşmasında etkilidir. Bu yüzden göz altı torbaları ile karşı karşıya kalmamak için yukarıda belirtilen etkenlerden uzak durmak ve günlük hayatı buna göre ayarlamak gerekir. Aksi taktirde erken yaşlarda bile göz altı torbaları ortaya çıkabilir ve göz çevresinde oldukça hoş olmayan görüntüler kendisini gösterebilir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göz altı torbaları neden olur?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN