Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın "Mahkeme yargı darbesi yaptı"

Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, A Haber yayınında mahkemenin kayyum kararını değerlendirdi. Karar için yargı darbesi diyen yalçın mahkemelerin bu tür tasarruflarda bulunması halinde siyasetin yapılamayacağını söyledi. Yalçın,  kurultay tarihi belirleyen muhaliflere de sert çıktı,"Suç işliyorlar" dedi.

"KAYYUM KARARINI KABUL ETMİYORUZ"

Salt bir siyasi parti olarak değil de, bir spor kulübü veya bir dernek, onları da küçümsemiyorum ama tüzel kişiliğimizi böyle görüyor. Yargıya saygımız sonsuz ancak böyle bir kararı bu temel karşı çıkış noktamızdan hareket ile kabul etmemiz mümkün değil.

"MAHKEME YARGI DARBESİ YAPTI"

Burada mahkeme adeta kendisini siyasi partiler kanunun yerine koymuş, bizim tüzüğümüzün yerine koymuş işin ilginç tarafı tüzüğümüzün gereklerini de uygulamamış. Çünkü tüzükte imza toplansa da ilgili madde de 'çağırılır' demiyor, 'çağırılabilir' diyor. Mahkeme esasında 'ne bir yargı darbesi yapmıştır. Yargı burada siyasete müdahale etmiştir esasında. Yarın tek kişilik sulh mahkemeleri, bu tür kararlar vermeye başladığında bu ülkede siyasi partiler icrai siyaseti nasıl eyleyecekler? Vesayetin bir değişiği ortaya çıkmış olacak.

"TEMYİZ BAŞVURUSU YAPACAĞIZ"

Verilen kararın mutlaka denetime tabi olması lazım, temyize başvuracağız ve temyizde mahkemede yaptığımız savunmanın biraz daha gelişmiş bir şeklini arkadaşlar ortaya koyacaklar. Bu noktada sonuç alacağımız kanaatindeyim.

"KURULTAY TARİHİ BELİRLEMELERİ SUÇ"

Kendilerinin genel başkan adayı olduğunu iddia edip, televizyon televizyon dolaşan bu arkadaşlarımız, toplanmak sureti ile bu üç kişi kendi arasında kurultay tarihi tespit edemez, öyle bir yetkileri yok. Bu hangi hukuk sisteminde, hangi siyasi partiler kanunu çerçevesinde bu var, bu bir suçtur esasında.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın "Mahkeme yargı darbesi yaptı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN