Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Yesevi Üniversitesi

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, Türkiye ve Kazakistan Cumhuriyetlerinin uluslararası, özerk statüye sahip, ortak devlet üniversitesidir.

Misyon
Türk Dili konuşan Devlet ve Topluklara mensup öğrencileri, bir çatı altında eğitmek; hür ve bilimsel düşünce gücüne, çağdaş bilgi ve beceriye, toplumsal sorumluluk duygusuna sahip, insan haklarına saygılı, hoşgörülü, millî ve ahlâkî değerlere bağlı, sorgulayan, araştıran, girişimci, demokratik ve laik devlet esaslarına bağlı, tarih ve kimlik şuuruna sahip bireyler yetiştirmek; araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile bilim ve toplum hayatına katkıda bulunmaktır.
Vizyon
Uluslararası standartlarda eğitim ortamı, bilimsel ve teknolojik araştırma altyapısı ve hizmet anlayışı ile, eğitim ve araştırma faaliyetleri yürüten, Türk Devlet ve Toplulukları arasındaki dostluk ve dayanışmanın sembolü, rekabet gücü yüksek bir üniversite olmaktır.

Fakülteler
*Sosyal Bilimler Fakültesi
*Beşeri Bilimler Fakültesi
*Filoloji Fakültesi
*Fen Fakültesi
*Mühendislik Fakültesi
*Sanat Fakültesi
*Tıp Fakültesi

Enstitü ve Merkezler
*Türkoloji Araştırma Enstitüsü
*Ekoloji Araştırma Enstitüsü
*Avrasya Araştırma Enstitüsü
*Müze ve Arkeoloji Araştırma Enstitüsü
*Hazırlık, Dil Öğretim Merkezi
*Türkiye Türkçesi ile Uzaktan Eğitim Programları ve Uygulama Merkezi
*Fen Bilimleri Enstitüsü
*Sağlık Bilimleri Araştırma Enstitüsü
HABERLER Ahmet Yesevi Üniversitesi ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 03 Ahmet Yesevi Üniversitesi haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN