Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben Miles kimdir?
Ben Miles, 1967 yılında,Wimbledon, Londra,İngiltere'de dünyaya geldi.Tuphon Hall lisesinde eğitim gören Miles, ilk tiyatro çalışmalarını bu okulda okuduğu sırada yürüttü. Orlando Bloom,Daniel Craig gibi ünlü isimlerin mezunları arasında yer aldığıGuildhall Müzik ve Drama Okulu'nda eğitim aldı.

Ben Miles'a şöhret kapılarını açan yapım, senaryosu ünlü İngiliz komedyenSteven Moffat tarafından yazılan Coupling oldu. 2000-2004 yılları arasında, dört sezon süresince, İngiliz BBC kanalında yayınlanana dizide. Ben Miles,Patrick Maitland adlı karakteri canlandırdı.

2002-2003 yılları arasında, Coupling'in çekimleri devam ederken bir yandan da popüler T.V. serisi The Forstyle Saga]'da Montauge Dartie karakterini canlandıran Miles, 2004 yılında, BBC Radio'da yayınlanan ve sinema uyarlaması da bulunan Evelyn Waugh'un romanı Bridehead Revisited'i seslendirdi.

2006 yılında, Alan Moore'un aynı adı taşıyan grafik romanından uyarlanan sinema eseri V for Vendetta'da Dascombe rolünde karşımıza çıkan Miles, bundan bir yıl sonra After Thomas adlı T.V. dramasında rol aldı.

V for Vendetta'nın ardından sinema yapımlarında rol almayan Miles, Lark Rise to Candleford, Sex, the City and Me, The Norman Conquest gibi çeşitli dizi ve tiyatro oyunlarında sevenlerinin karşısına çıktı.

Sinema dışında müzik ile de uğraşan ve bas gitar, elektro gitar, davul gibi çeşitli müzik aletlerini iyi derecede çalabilen Ben Miles, sinema yıldızı Emily Raymondile evlidir.

BİZE ULAŞIN