Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ok Glass kahvemi öde

BKM Express, giyilebilir ödemeyi başlatan ilk dijital cüzdan oldu. Giyilebilir cihazlarla ödeme imkânı sunan BKM Express, Google Glass üzerinden alışveriş deneyimi yaşatacak

Giriş Tarihi: 18.10.2014
Ok Glass kahvemi öde
Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Dr. Soner Canko, BKM Express'in giyilebilir ödemeyi başlatan ilk dijital cüzdan olduğunu ifade etti. Projeleri hayata geçirmekte lokomotif rol üstlenen BKMLab'ın 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren bin metrekarelik yeni alanında hizmet vermeye devam edeceğini belirten Canko, burada, ödeme sistemleri sektöründe çalışanlara seminer, eğitim ve benzeri konularda bilgi verileceğini ve yeni girişimlere de kapılarının açık olacağını kaydetti. Canko, bankaların ortak gücü olan BKM'nin ödeme sistemlerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdiğini belirterek, "BKM Express, giyilebilir ödemeyi başlatan ilk dijital cüzdan oldu. Giyilebilir cihazlar üzerinden ödeme imkânı sunan BKM Express, kullanıcılarına Google Glass üzerinden alışveriş deneyimi yaşatacak" diye konuştu.

GÖZ KIRPARAK ALIŞVERİŞ

Bu uygulama sayesinde, 16 bankanın kredi kartı ve banka kartının tanımlanabildiği BKM Express ile Google Glass'tan alışveriş yapmak için "göz kırpmak" ve "sesli komut" vermenin yeterli olacağını aktaran Canko, "BKMLab tarafından geliştirilen ve Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan dijital cüzdan BKM Express ile Google Glass'tan ödeme yönteminden yararlanabilmek için BKM Express üyesi olmak yeterli olacak. Mevcut üyeler ise şifreleriyle dijital cüzdanlarına ulaşabilecek. Bu aşamadan sonra Google Glass üzerinden açılan BKM Express uygulaması ve sesli komutlarla BKM Express kullanıcısı almış olduğu ürünün ödemesini yapabilecek. BKMLab'ın, yeni tekniklerle ödeme sistemleri sektörüne ivme katacak ve kart kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak birçok projeyi hayata geçirmesini hedefliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ok Glass kahvemi öde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN