Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten flaş büyüme açıklama!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Ratings, küresel ekonominin 2015 ve 2016 yıllarında güçlenmesinin beklendiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 12.12.2014 17:22
Fitch'ten flaş büyüme açıklama!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Ratings, küresel ekonominin her bölgede eşit şekilde olmasa da 2015 ve 2016 yıllarında güçlenmesinin beklendiğini açıkladı. Fitch Ratings açıklamasında, "Küresel ekonomik büyümenin eşit şekilde olmasa da 2015 ve 2016 yıllarında güçlenmesi bekleniyor.

Fitch küresel ekonominin 2014 yılı sonunda yüzde 2,4 seviyesinden 2015'te yüzde 2,9'a, 2016'da da yüzde 3'e yükselmesini öngörmektedir" değerlendirmesi yapıldı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Fitch Ülke Derecelendirme Direktörlerinden Gergely Kiss ise şunları kaydetti: "Eylül ayındaki son değerlendirmemizden bu yana Euro bölgesindeki, Japonya'daki ve gelişmekte olan büyük ekonomilerdeki koşullar sebebiyle küresel ekonomik büyüme görünümü bir miktar zayıfladı.

ABD'de güçlü büyüme, küresel ekonomideki mevcut büyümenin itici gücü. Bu, özel tüketim ve daha yüksek harcanabilir hane halkı geliri ve güçlenen istihdam piyasası ile destekleniyor." Fitch açıklamasında, petrol fiyatlarındaki yüzde 20'lik düşüşün gelecek iki yıl boyunca küresel ekonomik büyümeyi yüzde 0,3 artırmasının beklendiği de vurgulandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fitch'ten flaş büyüme açıklama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN