Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için şok tahmin! (Borsa ve döviz kuru - 23 Aralık)

Kuyumcular satışı artırmak için mi bilinmez '2015'te altın uçacak' tahmini yaptı. Hatta çeyreği 180 liraya bile çıkardı

Giriş Tarihi: 23.12.2014 09:52 Güncelleme Tarihi: 23.12.2014 10:04
Altın fiyatları için şok tahmin! (Borsa ve döviz kuru - 23 Aralık)
Geçen hafta yaşanan dalgalanmaların etkisiyle 3 günde 5 lira artarak, 155 liraya yükselen çeyrek altının fiyatı, piyasaların durulmasıyla bir hafta öncesine döndü. 12 Aralık Cuma gününü 89 liradan kapatan altının gramı, geçen hafta başında yükselmeye başladı ve 94.5 lirayı gördü. Hafta içinde 91 lira seviyelerine geriledi. Çeyrek altın da 5 lira artarak 155 liraya yükseldi. Altın bu haftaya ise sakin başladı, ateşi düştü. Dün altının gramı 89.5 lira civarında satılırken, çeyrek da 150 liraya geriledi. Bazı kuyumcular, yılbaşından sonra altın fiyatlarının yükseleceği sinyalini verdi. Son zamanlardaki fiyat düşüşü ile kuyumcularda çeyrek altın bulmanın zorlaştığını kaydeden kuyumcular, "Yeni yılda ucuz altın bulmak daha da zorlaşacak. 2015 yılının ikinci çeyreğinde altının ons fiyatının 1.400 dolar olmasını bekliyoruz. Çeyrek altın 180 TL civarında olabilir" iddiasında bulundu.

Altın fiyatları yine inişe mi geçti?

Geçen hafta yaşanan dalgalanmaların etkisiyle 3 günde 5 lira artarak, 155 liraya yükselen çeyrek altının fiyatı bu hafta piyasaların durulmasıyla düşüşe geçti. Peki çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu. Gün içerisinde de finans sayfamızdan altın fiyatlarını canlı takip edebilirsiniz.

Geçen hafta yaşanan dalgalanmaların etkisiyle 3 günde 5 lira artarak, 155 liraya yükselen çeyrek altının fiyatı, piyasaların durulmasıyla bir hafta öncesine döndü.

Balıkesir Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı İrfan Günsay yaptığı açıklamada, geçen hafta döviz ve altında önemli bir hareketlilik yaşandığını söyledi.

12 Aralık Cuma günü 89 lira civarında kapanan altının gramının geçen hafta başında yükselmeye başladığını ve bir ara 94,5 lirayı gördüğünü anlatan Günsay, aynı dönemde dolar ve euroda rekorların kırıldığını anımsattı.

Merkez Bankasının açıklamalarının ardından döviz ve altında biraz daha sakin seyir izlendiğini dile getiren Günsay, şunları kaydetti:

"Geçen hafta altının gramı 94,5 liradan 91 lira seviyelerine geriledi. Çeyrek altın 3 günde 5 lira artarak 155 liraya yükseldi. Bugün ise altın haftaya sakin başladı. Altının geçen haftaki ateşi düştü.

Şu anda gramı 89,5 civarında satılıyor. Çeyrek altın fiyatları da 150 liraya gerileyerek, bir hafta öncesine döndü. Geçen hafta pazartesi sabah saatlerinde de bu fiyattan satılıyordu. Merkez Bankasının açıklamaları çok etkili oldu."

Günsay, normalde altın alışverişlerinde kış modunda olduklarını belirterek, "Zaten satışlarımız azdı, geçen hafta tamamen durdu. Altın yükselince satmak için gelenler olmuştu ancak o da çok değildi. Bu hafta sakin seyir alışverişi normale döndürür" dedi.

23.12.2014 ALTIN FİYATLARIDÖVİZ KURUBORSA BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın fiyatları için şok tahmin! (Borsa ve döviz kuru - 23 Aralık)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN