Adada 1 milyon dolar kapışması

Giriş Tarihi: 18.3.2015
Adada 1 milyon dolar kapışması

Dünya genelinde 250 milyon kullanıcısı olan strateji oyunu Texas Hold'em için KKTC'de bir turnuva düzenlendi. 300 oyuncu, 1 milyon dolarlık ödül için yarıştı

Kuzey Kıbrıs'ta Merit Crystal Cove Hotel'de 6-17 Mart arasında düzenlenen strateji oyunu Texas Hold'em turnuvası, onlarca ülkeden 300 oyuncuyu ağırladı. Çeşitli kategorilerde toplam 1 milyon dolar ödülün dağıtıldığı turnuva kapsamında otelin kongre salonuna bir Texas kasabası kuruldu. 2015'te yaklaşık 12 turnuva gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Merit Turnuva Başkanı Songül Bekem, Ada'da yeni bir turizm kanalı açtıklarını söyledi. Bekem, "Oyunlarını oynayan profesyonel aynı zamanda 5 yıldızlı tatil yapıp ülkelerine dönüyor ve bir sonraki turnuvalara da kayıtlarını yapıyorlar" dedi.

ÜNLÜLER GELİYOR
Yılda yaklaşık 10 bin profesyoneli turnuva turizmi kapsamında ağırladıklarını söyleyen Bekem, şöyle devam etti: "Texas Hold'em, online mecralarda büyük ilgi görüyor. Bu oyuncuları Kuzey Kıbrıs'a çekmek istiyoruz. Kuzey Kıbrıs, şimdiye kadar Chris Ferguson, Michael Mizrachi, Matt Savage, Kelly Kim, Ivan Demidov, Tuan Le, Roy Winston gibi isimleri ağırladı. Amacımız, turnuvalarda en önde olan Monte Carlo'yu geçmek. Onlara rakibiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adada 1 milyon dolar kapışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN