Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB Komşu'dan reform listesi bekliyor

Giriş Tarihi: 13.4.2015
AB Komşu'dan reform listesi bekliyor
'nin 'a "kabul edilebilir bir reform listesi" sunması için 20 Nisan'a kadar süre tanıdığı bildiriliyor. Eğer reform listesi kabul görürse, Avrupa Birliği ve Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) kurtarma paketinin son taksitinin Yunanistan'a ödenmesinin yolu açılacak. Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinin görüşmelere yakın kaynaklardan aldığı habere göre, Euro Bölgesi maliye bakanları, 24 Nisan'da toplanıp Atina'ya yardımların son taksini ödeyip ödememeyi kararlaştıracak. Ancak bakanlar, bu kararı vermeden önce değerlendirme zamanı kazanmak amacıyla Yunanistan'a reform listesi sunması için 20 Nisan tarihini belirledi.

SIKI MÜCADELE VAR

Gazete, "haber kaynaklarının" Yunanistan'ın son dönemde reformlar konusunda, özellikle de kamu sektörü maaşları konusunda adım atmamasından dolayı rahatsız olduklarını da yazıyor. Yunanistan'a yapılacak 7 milyar 200 milyon euroluk son taksitin ödenmesi için Atina ve Brüksel arasında ateşli bir mücadele yaşanıyor.

VERGİ KAÇAKÇILIĞININ PEŞİNDE
Solcu Başbakan , kurtarma paketi karşıtı çıkışlarıyla iktidara gelmiş, seçimden önce kamu harcamalarında kesinti yapmama sözü vermişti. Yunanistan'ın genç hükümeti, bunun yerine vergi kaçakçılığının önüne geçerek ekonomisini toparlamaya çalışıyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Komşu'dan reform listesi bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN