Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 milyar doları yönetecek

Arbel'in Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Arslan, 100 milyar dolar cirolu dünya bakliyat şirketlerini temsil eden CICILS'in başkanlığına seçildi. Organizasyon 2016'da Türkiye'de toplanacak

Giriş Tarihi: 22.4.2015
100 milyar doları yönetecek
Arbel'in Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Arslan aralarında ABD, Kanada, Avustralya, İsviçre, ,İngiltere, Belçika'nın da bulunduğu 22 ülkeden 100 milyar dolarlık cirolu dünya bakliyat şirketlerini temsil eden Global Pulse Confederation'ın (CICILS) başkanı seçildi. Las Vegas'ta düzenlenen organizasyonda Hakan Bahçeci'den koltuğu devralan Arslan, 2017'ye kadar federasyonun başkanlığını yürütecek.

ABD'Lİ ADAYLA YARIŞTI

ABD'li kadın adayla yarışan ve seçimde ipi göğüsleyen Arslan, "2016 yılı nisan ya da mayıs ayında Türkiye'de dünya bakliyatçıları toplanacak. Organizasyonu Bodrum ya da İstanbul'da yapmayı düşünüyoruz. 2016 yılının bir özelliği de dünya bakliyat yılı olması" dedi.

GDO'CU DEĞİLİZ

Bakliyatta GDO tartışmalarına da değinen Arslan, GDO'nun ne mercimekte ne de pirinçte olduğunu belirterek, "Biz GDO'cu değiliz. Bakliyatta 'GDO free, gluten free' diye reklam yapıyoruz. GDO'ya karşı olmamıza rağmen bizi bu şekilde göstermeye çalışıyorlar" dedi. Sektörün GDO'da bulaşıklık konusunun AB standartlarına getirilmesini istediğini anlatan Arslan, "AB ülkelerinde bu oran binde 9 olarak uygulanıyor. Türkiye'de ise Biyogüvenlik Kanunu çıktığında bu oran yüzde sıfır olarak belirlendi. İstediğimiz oranının en azından binde 1-2'lere getirilmesi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 milyar doları yönetecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN