Halkbank yenilikçi ürünlerle esnaf ve sanatkârların yanında

Giriş Tarihi: 30.4.2015
Halkbank yenilikçi ürünlerle esnaf ve sanatkârların yanında

77 yıl önce esnaf ve sanatkârların üretime teşvik edilmesi hedefiyle kurulan Halkbank, kuruluşundan bu yana misyonu doğrultusunda çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor

Değişen sosyal ve ekonomik koşulları da göz önünde bulundurduklarını söyleyen Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Bankamız, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle esnafın yanında olmaya devam ediyor. Bu sayede esnaf bankacılığı uygulamalarımız ile sektöre öncülük etmekten memnuniyet duyuyoruz" dedi. Esnaf ve sanatkârlara kullandırdıkları Hazine faiz destekli kredilerin, bu anlamda en bilinen uygulamalar arasında yer aldığını vurgulayan Taşkesenlioğlu sözlerine şöyle devam etti: "Yüzde 50 Hazine faiz destek oranıyla birlikte, esnafa yansıyan faiz oranı 1 yıla kadar vadelerde yüzde 4, 1 yıldan uzun vadelerde ise yüzde 5 olarak uygulanıyor. Esnaf ve sanatkârlara kullandırdığımız Hazine faiz destekli krediler için 2015 yılında Merkezi Bütçe Kanunu'na konan ödenek 750 milyon TL olarak belirlendi. 2015 yılı sonu itibarı ile esnaf ve sanatkârlara kullandıracağımız kredileri 17 milyar TL seviyesine ulaştırmayı planlıyoruz. 2015 yılında 200 bin esnaf ve sanatkâra 10 milyar TL kredi kullandırmayı ve kredi bakiyesi bulunan esnaf sayısını 400 bine yükseltmeyi hedefliyoruz. Hazine faiz destekli ürünümüzün yanı sıra, esnaflara özel başka ürünler de sunuyoruz. Bu kapsamda 2015 yılına özgü yeni uygulama olarak geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlar ile 3308 sayılı Meslekî Eğitim Kanunu kapsamında kredi başvuru tarihi itibarıyla en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip ve ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlara 0 faizli azami 5 yıl vade ile 150 bin TL'ye kadar işletme kredisi kullandırmaya başladık" Esnaf ve sanatkâra çağdaş bankacılığın gereği olan tüm ürün ve hizmetleri en uygun koşullarda sunduklarını belirten Taşakesenlioğlu bu konudaki çalışmalarını ise şu sözlerle anlattı: "Bunlar arasında, her türlü kredi ihtiyaçları (bireysel, konut, taşıt vs.) mevduat işlemleri, kredi kartı, çek, POS, her çeşit sigorta, BES hizmetleri bulunuyor. ESKKK'lar (Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi) ile Halkbank Kurumsal İnternet Şubesi uygulamamız üzerinden yaptığımız iş birliği başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu uygulama ile ESKKK'lar ortaklarının kullandığı kredilerle ilgili tüm bilgileri izleyebilirken gerekli aksiyonları da alabiliyorlar.

Esnafa özel sayfa

Taşakesenlioğlu, "Esnaf ve sanatkârların banka ürünlerimiz ile ilgili olarak bilgilendirmek ve yönlendirmek amacıyla www. halkbankkobi.com.tr internet sitemizde "Esnaf ve Sanatkârlara Özel" yeni bir sayfa oluşturduk. Esnaf ve sanatkârların öncelikle ticari araç ve mal alımlarına yönelik münferit ihtiyaçlarının uygun fiyat ve koşullarla karşılanması amacıyla yeni bir satış kanalı olarak tasarlanan ve esnaf-tedarikçi-Banka üçlüsünü bir araya getiren Ortak Tedarik Sistemi (OTS) Projesi'ni hayata geçirdik" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkbank yenilikçi ürünlerle esnaf ve sanatkârların yanında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN