Türkiye'nin en iyi haber sitesi

fiyatları uçuyor

ın ons fiyatı ABD Merkez Bankası 'in faiz artırımını erteleyeceği beklentisiyle değerlenerek son 5 haftanın en yüksek seviyesine çıktı.

Giriş Tarihi: 14.5.2015 10:06 Güncelleme Tarihi: 14.5.2015 11:25
Altın fiyatları uçuyor
ABD'de perakende satış verilerinin geçen ay sınırlı bir değişim göstermesinin ardından 'in faiz artırımı kararını geri ötelemesiyle fiyatları beş haftanın en yüksek seviyesine geldi.

Spot altının onsu 1.200 seviyesinin üstüne çıktı. Bloomberg jenerik fiyatlamasına göre 7 Nisan'dan bu yana en yüksek seviyeye geldi.

2006 yılından bu yana ilk defa FED'in borçlanma maliyetlerinin artırma konusuna yakın olmaması dolayısıyla doların düşmesi ile altın Mayıs ayında yükselmişti. Nisan'da perakende satışları sınırlı bir artış gösterdi ve küçük bir ilerleme göstermesine rağmen beklentilerin altında kaldı. Atlanta FED Araştırma Şefi David Altig'e göre yaz aylarının sonunda faizlerde bir artış olası gözüküyor.
LARI - ÇEYREK ALTIN - TAM ALTIN

HSBC Securities Analisti James Steel, "Altında ABD perakende satış verisinden sonra görülen hareket, altın fiyatlarının ABD verilerine karşı hassas olduğunu gösteriyor. Altın özellikle FED'in faiz beklentilerine karşı hassas. Yakın vadede altın fiyatlarında bir yükseliş öngörmezken spot altın rallinin devam etmesi adına 200 günlük ortalama 1.218 dolarlık teknik seviyeyi geçebilir" ifadelerini kullandı.

San Francisco FED Başkanı John Williams ABD Merkez Bankası'nın faizi herhangi bir toplantıda artırabileceğini söyleyerek, bu konuda bir sonraki toplantının gerçekleşeceği Haziran ayına dek "bekle ve gör" tutumunda olduğunu belirtmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın fiyatları uçuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN