Prim sağlıklı yaşama göre şekillenecek

Samsung ve Vakıf Emeklilik sağlıklı yaşam için ortak bir proje üretti. VEPLUS uygulaması prim ödemelerinin de yüzde 20'sini etkileyecek

Giriş Tarihi: 15.5.2015
Prim sağlıklı yaşama göre şekillenecek
Vakıf Emeklilik, Samsung ile ortak bir uygulamayı hayata geçiriyor. VEPLUS adındaki uygulama saat gibi giyilebilir teknoloji ürünlerinde kullanılacak. Galaxy AppStore'da hem mobil telefonlara hem de akıllı saatlere indirilebilen bir teknolojiyi hayata geçirdiklerini belirten Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, "Bu uygulamayla kullanıcılar, gün içinde kaç adım attıklarından kaç kalori yaktıklarına, güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmaktan yaptıkları egzersizlerin günlük, haftalık ve aylık trend grafikleri gibi bilgilerin yanı sıra ilaçlarını, uyku düzenlerini, hedefledikleri kalori ya da yürüyüş mesafesine ulaşıp ulaşmadıklarına kadar pek çok bilgiyi takip edebilecekler" dedi. Uygulama ile kullanıcıların daha detaylı kriterlerine göre kişiye özel fiyatlandırma yapacaklarını belirten Mehmet Bostan, uygulamanın primleri de yüzde 20 oranında etkileyeceğini söyledi.

DİJİTAL SİGORTACILIK

Bostan, son 9 ayda yaptıkları çalışmaların kendilerini dijital sigortacılık kurmaya yönelttiğini söyledi. İşe sosyal medya ortamından başladıklarını anlatan Bostan, "Giyilebilir ürün pazarı dünyada 4 milyar dolara ulaştı. Bu, gelecek yıl muhtemelen ikiye katlanacak. Dünyada 7 milyona yakın akıllı saat satıldı. Bu rakam 2018'de 100 milyon adetleri aşacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prim sağlıklı yaşama göre şekillenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN