Bağlantı yolları 2016'da

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Bağlantı yolları 2016'da
İmza töreninde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni havalimanı bağlantı yollarının 2016 yılında devreye alınacağı müjdesini verdi. Davutoğlu, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantısı olan otoyolun Mayıs 2016'da hizmete açılmasıyla havalimanın Avrasya bağlantıları sağlanacak. Havalimanını Gayrettepe'ye bağlayacak olan hızlı metro hattının yapım ihalesi de önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde yapılacak" dedi.

HİÇBİR PROJE YARIM KALMAZ

Başlamış olan bütün projelerin kararlılıkla sonuca ulaştırılacağını belirten Davutoğlu, "Türkiye'nin hiçbir projesi yarım kalmayacaktır. Yeni vizyoner projelerle İstanbulumuzu sadece çevre bölgelerin değil bütün dünyanın en büyük ulaşım ve çekim merkezi haline getireceğiz. İstanbul yükseldikçe Türkiye yükselir, Türkiye yükseldikçe çevredeki bölgeler refah ve huzur, istikrar bölgesi haline gelir" diye konuştu.

LİMAN CANLIYSA GELECEK VAR

Bir ülkede havalimanları canlıysa oranın yükselen bir ekonominin merkezi haline geldiğini anlatan Başbakan, şöyle konuştu: "Havaalanları sönük olan, hareketsiz olan bir ülkenin canlı olduğunu iddia etmek mümkün değildir. Havaalanları hareketli olan bir ülkenin de geleceğini kestirmek kolaydır."

KÖPRÜYE HAYIR DİYEN BUNU ANLAYAMAZ
Geçmişte köprüye 'hayır' diyenlerin ve Yüksekova Havalimanı'nı sabote etmeye çalışanların bu hizmet anlayışını anlamalarının mümkün olmadığını belirten Davutoğlu, "İster ekonomik olsun ister kalkınmanın önüne set çekerek bütün bu projelere 'hayır' diyenler olsun, isterse terörle Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyenler olsun bütün bunların karşısında aslında güçlü siyasi irademiz ve büyük vizyoner bakışımızla bunları aşacak güce ve kapasiteye sahibiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağlantı yolları 2016'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN