Perakendeci 'toptan' yatırım hamlesi başlattı

Giriş Tarihi: 11.11.2015
Perakendeci 'toptan' yatırım hamlesi başlattı

Perakende sektörü, seçim öncesinde ertelediği yatırımlarını devreye aldı. Markalar, Türkiye'nin her bölgesinde şubeler açıp, istihdam yaratacak

Perakende sektörü, 7-8 aydır ertelediği yatırımları genel seçimlerden tek parti iktidarının çıkmasının ardından birer birer hayata geçirmeye başladı. Anadolu'nun her yerinde mağaza açma yarışına giren markalar, istihdamı da artırıyor. Esse'nin patronu Semih Şeftali, halen 156 olan mağaza sayılarını 2016'da 200'e çıkaracaklarını söyledi. Seçimden sonra reel sektörün ekonomik stabilite ve sürdürülebilirlikle daha da cesaretlendiğini belirten Şeftali, "Hevesliyiz, geleceğe umutla bakıyoruz" dedi. Mağazalarında bin kişinin çalıştığını söyleyen Şeftali, yeni yatırımlarla birlikte 300 kişiyi daha işe alacaklarını açıkladı. Konya'dan Çankırı'ya, Erzurum'dan Van'a onlarca şehirde yeni mağaza açacaklarını belirten Şeftali, "4 yıl boyunca tecrübeli bir parti iktidarda olacak. Bunun da ekonomiye yansıması oldukça pozitif olacaktır" diye konuştu.

ARTIK GAZA BASACAĞIZ

Sektörün duayen isimlerinden Kiğılı'nın patronu Abdullah Kığılı da, "Uzunca süredir halkı gözlemledik. Ciddi bir sıkıntı içine girmişlerdi. Dolayısıyla biz de o durumdan etkilendik. Ancak son seçimde Türk halkının ne kadar sağduyulu davrandığını gördük. Şimdi tek parti iktidarıyla ekonomi ivme kazanacak. Biz de gaza basacağız, yeni mağaza yatırımları yapacağız" dedi.

WHATSAPP'LI İLETİŞİM BAŞLADI
Perakende sektörünün oyuncuları da, artık teknoloji dünyasının içine girdi. Bir araya gelemedikleri zamanlarda WhatsApp'tan iletişime geçen patronlar, buradan sektörün sorunlarına, trendlere ve yönetimle ilgili birçok detaya dair paylaşımlarda bulunuyor. Perakende sektörünün iletişim platformu haline gelen WhatsApp, sektördeki dayanışmayı da artırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perakendeci 'toptan' yatırım hamlesi başlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN