Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mercedes 3 bin kişiyi istihdam edecek

Giriş Tarihi: 11.2.2016
Mercedes 3 bin kişiyi istihdam edecek

Mercedes-Benz Türk, Aksaray'da temelini attığı 113 milyon euroluk yatırımla üretimini ikiye katlayarak istihdamını 3 bine çıkaracak. Hedef ihracatı artırmak

Komşu ülkelerde yaşanan siyasi ve ekonomik istikrarsızlıklara rağmen Türkiye yatırım almaya devam ediyor. Son olarak Mercedes-Benz Türk, Aksaray fabrikasında 113 milyon euroluk yeni bir yatırım gerçekleştirdi. Sağlanacak bin 200 kişilik yeni istihdamla şirketin toplam istihdamı 3 bine yükselecek.

İKİYE KATLANACAK
Temel atma törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yanı sıra Mercedes-Benz Türk Finansman ve Controlling Direktörü Stefan Baasner ve Mercedes-Benz Türk Kamyon Fabrikası Direktörü Prof. Dr. Frank Lehmann'ın katıldığı yatırım 2018 sonuna kadar tamamlanacak ve fabrikanın üretim kapasitesi ikiye katlanacak. Mercedes geçen yıl bu fabrikada 19 bin 688 adet üretim gerçekleştirmişti.

HEDEFİMİZ NET İHRACATÇI OLMAK
Bakan Fikri Işık, geçen yıl traktör üretimi de eklendiğinde Türkiye'nin 1.4 milyon adet araç ürettiğini söyledi. "Ülke olarak sadece üretim değil, Ar-Ge ve tasarım üssü de olmak istiyoruz" diyen Işık, otomotiv strateji belgesi hazırladıklarını anlattı. Işık, Türkiye'nin otomotivde net ihracatçı konuma ulaşmasını istediklerini kaydetti

AKSARAY'A 470 MİLYON EUROLUK YATIRIM
Törende konuşma yapan Stefan Baasner, 2011-2015 yılları arasındaki yatırımları henüz tamamlanmışken, 2016-2018'i kapsayacak yatırım programlarını açıklamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Baasner, "Bu yeni yatırımla birlikte Mercedes-Benz Türk olarak Aksaray'a yaptığımız yatırımın toplam tutarı 470 milyon euroya ulaşacak" dedi. Yeni yatırımla artacak kapasite büyük oranda ihracata yönlendirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mercedes 3 bin kişiyi istihdam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN