177 bin aracını geri çağırıyor

değerlerini özel bir yazılımla düşük gösterdiğinin ortaya çıkmasıyla dünya çapında 11 milyon i geri çağırmak zorunda kalan Alman otomobil devi , bu kez başka bir nedenle 177 bin otomobili geri çağırıyor.

Giriş Tarihi: 24.3.2016 11:24
Volkswagen 177 bin aracını geri çağırıyor

Alman Motorlu Taşıtlar Dairesi (KBA), 2014 ve 2015 model Passat lerde merkezi bir elektronik hata olduğunu internet sayfasında duyurdu.

Spiegel Online'e konuşan bir VW sözcüsü, hata nedeniyle Passat marka otomobillerin geri çağırıldığını doğruladı. 177 bin aracın kaçının Almanya'da olduğu konusunda ise bilgi paylaşılmadı.

Merkezi elektronik aksamdaki hata nedeniyle motorun durabileceği, buna bağlı olarak fren ve servonun işlevini tam olarak yapamayacağı ve farların sönebileceği belirtiliyor. Hatanın acil çağrılmayı gerektirmediği ve şu ana kadar yaşanmış bir sıkıntı olmadığına dikkat çekilirken, sözkonusu sorunun tamirhanede kısa sürede giderilebildiği kaydedildi.

Öteyandan Spiegel Online, VW bünyesinde bulunan bir diğer otomobil markası Skoda Superb'de de 25 bin aracın aynı sorunu yaşadığını yazdı. Skoda Superb'lerin 6 binin Almanya'da olduğu belirtilirken, hatalı otomobillerin sahiplerine mektup yazılarak araçların önümüzdeki süreçte servislere çağrılacağı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Volkswagen 177 bin aracını geri çağırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN