Güral ‘vazo’yu Güneşli’ye dikti

Giriş Tarihi: 6.4.2016
Güral ‘vazo’yu Güneşli’ye dikti

Sanayici NG Grubu, sektörüne girdi. Konut yatırımlarına devam edeceklerini açıklayan Erkan Güral, “İlk proje için Güneşli’yi seçtik. En çok beğenilen vazomuzun formunda tasarladık” dedi

Seramik markasıyla tanınan NG Grubu, rotayı a kırdı. Üretimden satışa kadar her şeyini üstlendikleri ilk konut projesini Basın Ekspres Yolu'nda hayata geçiren şirket, 500 milyon liralık yatırım yapacak. Birbirine paralel iki simetrik formda kuleden oluşan projede, kulelerden biri 28 katlı 5 yıldızlı otelle hizmet verecek. Diğer kule ise 3 bin 200 kişilik kongre merkezi, 276 adet residence ve 4 penthouse'un bulunduğu 26 katla yükselecek. En düşük metrekare fiyatının 7 bin lira olduğu projede daire fiyatları 500 bin liradan başlıyor. NG Residence 'un vazo formunda inşa edildiğini söyleyen NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, "En çok beğenilen ve tercih edilen vazomuzun formu olsun istedik ve ona göre şekillendirdik" dedi.

SANAYİDEN İNŞAATA
Projenin yapıldığı arsanın kendilerine ait olduğunu belirten Erkan Güral, hem bölgede hem de Sabiha Gökçen Havalimanı etrafında arazi stokları olduğunu dile getirdi. Ayrıca şehrin çeşitli noktalarına da yeni projeler için baktıklarını anlatan Güral, "NG markasıyla gayrimenkul sektöründe ilerleyeceğiz. Bugüne kadar sanayi işlerimiz nedeniyle 1 milyon metrekarenin üzerinde inşaat yaptık ama hepsi fabrikalarımızdı. Şimdi bu anlamda ilk projemizi yapıyoruz ancak son olmayacak" dedi.

OTELİ MARRİOTT İŞLETECEK
Erkan Güral, Marriott markasıyla franchise anlaşması yaptıklarını ve oteli işleteceklerini söyledi. Binaların altında da 9 kat olduğunu anlatan Güral, çeşitli yaşam alanları ve otoparkların oluşturulduğunu söyledi. Ayrıca proje, Amerika'da uygulanan ve deprem gerçeğine karşı önlem niteliği taşıyan 'performans analizi' sistemi de baz alınarak oluşturuldu. Buna göre 14 farklı senaryoya göre proje statik açıdan dizayn edildi.

METREKARESİ 7 BİN LİRA
2018 yılı sonbaharında teslim edilmesi planlanan NG Residence İstanbul projesinde rezidansların 1+1 ile 2+1 olarak konumlandırıldığını vurgulayan Güral, "Burası her anlamda yaşam alanı sunuyor. Projemize sadece İstanbul'dan değil, Türkiye'nin çeşitli illerinden ve yurtdışından yatırımcı talepleri var. Lansman öncesi NG Grubu'nun kalite anlayışını yakından tanıyan sınırlı bir çevreye yaptığımız ön satış duyurusunun sonucunda projenin yüzde 30'unun satışını gerçekleştirdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güral ‘vazo’yu Güneşli’ye dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN